Nie tylko rolety, czyli co chroni mieszkanie przed słońcem

Nie tylko rolety, czyli co chroni mieszkanie przed słońcem
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjęło się, że najlepszym sposobem na ograniczenie dostępu słońca do naszych mieszkań i domów jest zamontowanie w oknach rolet. To oczywiście część prawdy, ponieważ wykazują one dużą skuteczność w tym zagadnieniu. Ich dostępność pozwala też na dopasowanie poszczególnych rodzajów do swoich potrzeb w zależności od pomieszczenia, stopnia nasłonecznienia, czy aranżacji wnętrza. Firmy z tej branży oferują m.in. rolety dzień i noc czy rolety rzymskie. Nawet mimo sporej dostępności, szerokiego zastosowania oraz atrakcyjności wizualnej, okazuje się, że część z nas szuka też innych rozwiązań, które oczywiście istnieją. Co do nich należy?

Funkcjonalne ozdoby i osłony okienne

Po pierwsze, należy wspomnieć o tradycyjnych firanach i zasłonach, które doceniane są nie tylko ze względu na ich funkcję ochrony przed słońcem, ale przede wszystkim walory estetyczne. Wspaniale dekorują każdy pokój, nadając mu określony klimat i charakter. Do tego skutecznie zatrzymują wpadanie promieni słonecznych, zwłaszcza gdy używamy firan.

Co jeszcze? Podobną rolę pełnią żaluzje okienne. Mogą one być zewnętrzne i wewnętrzne, przez co pełnią też dodatkowe funkcje.Skupiając się jednak na aspekcie nasłonecznienia, trzeba tutaj podkreślić ich dużą efektywność oraz możliwość regulacji dostępu światła za pomocą pasów i sznurków, stanowiących podstawową konstrukcję tego typu osłony. W tym miejscu warto też wspomnieć o plisach, które z powodzeniem mogą być montowane nie tylko do okien tradycyjnych, ale też dachowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co obejmuje koszt wynajmu biura?
Co obejmuje koszt wynajmu biura?
Osoby prowadzące własną firmę często decydują się na wynajęcie biura w mniej lub bardziej nowoczesnym biurowcu. W zależności od miasta […]
Ostatnie wpisy