Jakie akcesoria do basenu, mogą pomóc w utrzymaniu jego czystości?

Jakie akcesoria do basenu, mogą pomóc w utrzymaniu jego czystości?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie basenu w czystości potrafi być czasochłonne, szczególnie jeśli dysponujemy dużym obiektem. Tradycyjne pompy filtrujące, pomimo bezustannej pracy, mogą nie być w stanie dokładnie oczyścić całej wody. Stosowanie chemii basenowej jest oczywiście niezbędne, chlorowanie skutecznie pozbędzie się drobnoustrojów i zanieczyszczeń biologicznych, nie usunie jednak osadów czy piasku. Tak samo środki flokulacyjne pozwolą pozbyć się zawiesin i odzyskać przejrzystość wody, ale nie rozwiążą problemu wybijających się przy kąpieli zanieczyszczeń z dna. Nie oznacza to wcale, że będziemy zmuszeni wypompować całą wodę i oczyścić je ręcznie. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Zautomatyzowane odkurzacze basenowe 

W ofertach przedsiębiorstw specjalizujących się w urządzeniach czyszczących baseny możemy znaleźć od jakiegoś czasu rozwiązania, które z powodzeniem rozwiążą nasz problem. Na stronach producentów takich jak https://zodiacpolska.pl/products/ możemy zapoznać się z ofertą unikalnych zautomatyzowanych odkurzaczy basenowych oraz inteligentnych analizatorów wody. Odkurzacze takie oczyszczają skutecznie dno z wszelkich zanieczyszczeń. Największą zaletą tego typu rozwiązań jest niemal autonomiczna praca. W zależności od rozmiaru i kształtu basenu możemy dobrać urządzenie skrojone na nasze potrzeby. Niektóre z robotów potrafią zeskanować dno i zaplanować swoją pracę w taki sposób, by czyszczenie było dokładne i równomierne. Używanie ich jest banalnie proste.

Analizatory wody basenowej

Analizatory wody to swoistego rodzaju sondy, poprzez komunikację z aplikacją mobilną informują nas o temperaturze, odczynie pH i potencjale Redox wody. Ten ostatni jest wskaźnikiem, który informuje o właściwościach utleniających. W dużym uproszczeniu, w wodzie o dodatnim Redox mogą pojawiać się wolne rodniki i rozpuszczać różne związki chemiczne, również te szkodliwe dla zdrowia. Na podstawie odczytów i wielkości basenu aplikacja prześle nam rekomendowaną dawkę poszczególnych środków chemicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobre buty do uprawiania sportu
Dobre buty do uprawiania sportu
Buty sportowe powinny być produktem odzwierciedlającym rozmiar i kształt naszej stopy oraz wpływającym na jej jak najlepsze ułożenie. Prawidłowo dobrane […]
Ostatnie wpisy