Na co zwrócić uwagę przy wyborze miski dla psa?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miski dla psa?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z podstawowych akcesoriów przeznaczonych dla każdego psa jest miska. Służy ona bowiem zarówno do spożywania pokarmu, jak i picia czystej wody. Na rynku bez problemu znajdziemy mnóstwo różnorodnych modeli. Przy wyborze konkretnego egzemplarza zainteresujemy się koniecznie kilkoma istotnymi parametrami, ponieważ w przeciwnym razie omawiany produkt może nie spełnić oczekiwań naszego ukochanego pupila. 

Wytrzymałość to pożądana cecha 

Decydując się na zakup miski dla czworonożnego przyjaciela, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została stworzona. Ma on bowiem główny wpływ na trwałość, a tym samym żywotność całej konstrukcji. Godne polecenia są zwłaszcza egzemplarze wykonane z metalu (wyjątkowo łatwe w czyszczeniu i ponadprzeciętnie odporne na uszkodzenia), ceramiki (bardzo stabilne) oraz wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Ważne jest, aby pod spodem znajdowała się gumowa podstawa zapobiegająca przesuwaniu po podłodze. Kolejny kluczowy czynnik to rozmiar, który musi być dostosowany do wielkości psa. Standardowa oferowana pojemność wynosi od 0,3 l do 0,7 l. W przypadku największych zwierzaków sprawdzi się natomiast pojemność 2-4 litry. Oczywiście duże znaczenie ma również estetyka, czyli kolor i wzornictwo. Ładne miski dla psa to w szczególności modele turkusowe, czerwone i beżowe z naniesionym motywem lub napisem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Łóżeczko dla niemowlaka
Łóżeczko dla niemowlaka
Przyszli rodzice muszą zrealizować bardzo dużo zadań przed przyjściem swojego wyczekiwanego dziecka. Wyprawka, szkoła rodzenia, potrzebne ubranka i wiele innych […]
Ostatnie wpisy