Sposoby na zaoszczędzenie wody w gospodarstwie domowym

Sposoby na zaoszczędzenie wody w gospodarstwie domowym
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów na oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci oszczędzać.

Używaj zmywarki zamiast ręcznego mycia naczyń

Oszczędza to wodę, ponieważ zużywa mniej wody na jeden załadunek niż tradycyjny zlew i może być bardziej ekologiczną opcją dla tych, którzy mają panele słoneczne lub inne systemy energii odnawialnej.

Używając pralki, suszarki lub zmywarki uruchamiaj tylko pełne ładunki.

Upewnij się, że używasz ładunku o odpowiednim rozmiarze, aby nie marnować energii z powodu nadmiaru pojemności.

Upewnij się, że gorąca woda nie wycieka z kranów lub głowicy prysznica

Istnieją niedrogie urządzenia, które mogą pomóc w identyfikacji tego problemu. W przypadku wycieku należy zakręcić zawór pod zlewem lub odciąć główny przewód doprowadzający wodę do czasu naprawy przez profesjonalnego hydraulika.

Zainstaluj zbiornik na wodę pitną na podwórku

Zbiorniki na wodę pitną są doskonałym sposobem na przechowywanie wody pitnej i mogą być używane w połączeniu z istniejącym źródłem wody pitnej. Zbiorniki na wodę pitną są również skutecznym sposobem na zmniejszenie ilości wody zużywanej do prac w ogrodzie, mycia samochodów i innych czynności wykonywanych na zewnątrz.

Nigdy nie uruchamiaj kranów podczas mycia zębów lub golenia

Te czynności wymagają jedynie wystarczającej ilości wody do spłukiwania, więc unikaj niepotrzebnego chlapania lub włączania dodatkowych kranów w celu uzyskania większej ilości wody.

Nie nalewaj po same brzegi

Nie zostawiaj bieżącej wody w żadnym pojemniku, który nie wymaga całkowitego napełnienia (np. konewki). Wylewając niewykorzystane porcje płynu z pojemników, przelewaj je do innego pojemnika, a nie z powrotem.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto kupić używany wózek widłowy?
Kiedy warto kupić używany wózek widłowy?
Wózki widłowe to jedne z najbardziej podstawowych  narzędzi pracy w większości zakładów produkcyjnych i magazynów. Są one wykorzystywane zarówno do […]
Ostatnie wpisy