Metody wykonywania liftingu twarzy – na którą z nich się zdecydować?

Metody wykonywania liftingu twarzy – na którą z nich się zdecydować?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z nich jest lifting twarzy. Jego głównym celem jest minimalizacja oznak starzenia, poprawa owalu twarzy, wzmocnienie jędrności skóry, a także usunięcie nadmiaru obwisłych tkanek twarzy.

Lifting twarzy – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów zabiegów liftingu twarzy. Wśród inwazyjnych wyróżnia się:

– Inwazyjny lifting twarzy 

Jest to zabieg chirurgiczny, który wykonuje się pod narkozą. Przeprowadzany jest on przez specjalistę – chirurga plastycznego. Polega na nacięciu skóry w kilku miejscach w obrębie twarzy, a następnie na naciągnięciu jej, tak by odzyskała ona napięcie oraz właściwy kontur. Nadmiar skóry, powstały w wyniku jej naciągnięcia jest usuwany. W miejscach wykonanych nacięć zakładane są specjalne szwy, których zadaniem jest pozostawienie niewidocznych blizn. Jest to zabieg, którego rezultat jest długofalowy, natomiast pełny efekt widoczny jest po około 6 miesiącach od operacji. Oczywiście jest to zabieg inwazyjny i może mieć skutki uboczne, a także istnieją przeciwwskazania do jego wykonania, takie jak: ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, epilepsja  i inne. Istnieją także zabiegi nieinwazyjne. Aby dowiedzieć się o nich więcej, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://proderma-clinique.pl.

– Nici liftingujące

Polega on na wstrzyknięciu nici hialuronowych w głębsze partie skóry, w wyniku czego dochodzi do napięcia i uniesienia partii twarzy, na której wykonywany jest zabieg. Efekty widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się do około 12 miesięcy. Ryzyko powikłań jest oczywiście zdecydowanie niższe, niż w przypadku inwazyjnej metody liftingu twarzy. Jego wadą jest fakt, że dla utrzymania rezultatów należy go powtarzać, w zależności od czasu utrzymywania się efektów. Przeciwwskazaniem dla wstrzyknięcia nici hialuronowych jest ciąża i karmienie piersią, a także uczulenie na kwas hialuronowy. Wszelkie wątpliwości należy skonsultować z osobą, która będzie odpowiedzialna za wykonanie tego zabiegu.

– Zabieg HIFU 

Wykonuje się go przy użyciu specjalnych głowic, emitujących ultradźwięki. Ich zadaniem jest uniesienie partii skóry, co daje efekt widocznego liftingu. Zabieg ten nie wymaga żadnego rodzaju rekonwalescencji i można powrócić do swoich codziennych aktywności zaraz po jego wykonaniu. Ma on także pewne przeciwwskazania takie jak: choroby serca, schorzenia neurologiczne, cukrzyca i inne. Oczywiście wszelkie możliwe przeciwwskazania należy skonsultować z osobą, która będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie zabiegu.

Jak widać – metod tego typu zabiegu kosmetycznego jest naprawdę sporo. Jeśli zdecydujemy się go wykonać, to warto jednak przede wszystkim uzgodnić to ze specjalistą – czy kosmetyczką, czy chirurgiem plastycznym – aby pomogli nam podjąć ostateczną decyzję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sportowe obuwie, które pasuje do wielu stylizacji
Sportowe obuwie, które pasuje do wielu stylizacji
Nie każda kobieta lubi buty na obcasie. Nie każda może je nosić. Nie każdy mężczyzna przepada za eleganckimi półbutami i […]
Ostatnie wpisy