Jak zachęcić dziecko do spania w swoim pokoju?

Jak zachęcić dziecko do spania w swoim pokoju?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadszedł czas, gdy Twoje dziecko powinno być gotowe do spania samemu w swoim pokoju, ale ciągle się to nie udaje? Jeśli nie wiesz, jak zachęcić go do spania w swoim pokoju, wypróbuj kilku najważniejszych wskazówek. Być może w ten sposób będziesz w stanie odkryć, w czym tkwi problem.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że jego pokój jest dla niego bezpiecznym miejscem. Sprawdź, czy nie ma gdzieś ostrych rogów lub krawędzi na meblach lub parapetach. Upewnij się, że drzwi można łatwo otworzyć od wewnątrz i że nie ma na nich zamków. Pokaż do wszystko dziecku, zapewnij go, że w pokoju nie ma żadnego zagrożenia, a ty w każdej chwili będziesz w stanie do niego przyjść.

Przygotuj odpowiednio pokój dziecka

Kolejnym krokiem rozmowa z dzieckiem. Zapytaj go, czy podoba mu się pokój i czy jest mu wygodnie w jego nowym łóżku. Następnie spróbuj przeorganizować przestrzeń tak, aby dziecko dobrze się w niej czuło. Możesz dodać kilka drobnych elementów, takich jak naklejki gwiazdki na ścianę, które znajdziesz na stronie https://dealex.pl/naklejki-gwiazdki,c63.html dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Zadbaj o nocną rutynę

Jeśli dziecko budzi się w nocy, nie zachęcaj go do wyjścia z łóżka, chyba że jest to sytuacja awaryjna, na przykład gdy dziecko coś boli. W innym wypadku zachęcaj go do pozostania we własnym łóżku i zostań z nim, do momentu aż zaśnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić łazienkę na niewielkim metrażu?
Jak urządzić łazienkę na niewielkim metrażu?
Łazienka jest ważnym elementem każdego domu i należy ją urządzić w sposób przemyślany i co ważne, z dbałością o szczegóły. […]
Ostatnie wpisy