Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z nich jest lifting twarzy. Jego głównym celem jest minimalizacja oznak starzenia, poprawa owalu twarzy, wzmocnienie jędrności skóry, a także usunięcie nadmiaru obwisłych tkanek twarzy.
Istnieje kilka rodzajów zabiegów liftingu twarzy. Wśród inwazyjnych wyróżnia się:
– Inwazyjny lifting twarzy
Jest to zabieg chirurgiczny, który wykonuje się pod narkozą. Przeprowadzany jest on przez specjalistę – chirurga plastycznego. Polega na nacięciu skóry w kilku miejscach w obrębie twarzy, a następnie na naciągnięciu jej, tak by odzyskała ona napięcie oraz właściwy kontur. Nadmiar skóry, powstały w wyniku jej naciągnięcia jest usuwany. W miejscach wykonanych nacięć zakładane są specjalne szwy, których zadaniem jest pozostawienie niewidocznych blizn. Jest to zabieg, którego rezultat jest długofalowy, natomiast pełny efekt widoczny jest po około 6 miesiącach od operacji. Oczywiście jest to zabieg inwazyjny i może mieć skutki uboczne, a także istnieją przeciwwskazania do jego wykonania, takie jak: ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, epilepsja i inne. Istnieją także zabiegi nieinwazyjne. Aby dowiedzieć się o nich więcej, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://proderma-clinique.pl.
– Nici liftingujące
Polega on na wstrzyknięciu nici hialuronowych w głębsze partie skóry, w wyniku czego dochodzi do napięcia i uniesienia partii twarzy, na której wykonywany jest zabieg. Efekty widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się do około 12 miesięcy. Ryzyko powikłań jest oczywiście zdecydowanie niższe, niż w przypadku inwazyjnej metody liftingu twarzy. Jego wadą jest fakt, że dla utrzymania rezultatów należy go powtarzać, w zależności od czasu utrzymywania się efektów. Przeciwwskazaniem dla wstrzyknięcia nici hialuronowych jest ciąża i karmienie piersią, a także uczulenie na kwas hialuronowy. Wszelkie wątpliwości należy skonsultować z osobą, która będzie odpowiedzialna za wykonanie tego zabiegu.
– Zabieg HIFU
Wykonuje się go przy użyciu specjalnych głowic, emitujących ultradźwięki. Ich zadaniem jest uniesienie partii skóry, co daje efekt widocznego liftingu. Zabieg ten nie wymaga żadnego rodzaju rekonwalescencji i można powrócić do swoich codziennych aktywności zaraz po jego wykonaniu. Ma on także pewne przeciwwskazania takie jak: choroby serca, schorzenia neurologiczne, cukrzyca i inne. Oczywiście wszelkie możliwe przeciwwskazania należy skonsultować z osobą, która będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie zabiegu.
Jak widać – metod tego typu zabiegu kosmetycznego jest naprawdę sporo. Jeśli zdecydujemy się go wykonać, to warto jednak przede wszystkim uzgodnić to ze specjalistą – czy kosmetyczką, czy chirurgiem plastycznym – aby pomogli nam podjąć ostateczną decyzję.