Czym kierować się w wyborze artykułów dla dziecka?

Czym kierować się w wyborze artykułów dla dziecka?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyszli rodzice mają trudne zadanie do wykonania jeszcze przed przyjściem na świat swojego dziecka. Muszą skompletować wyprawkę. Trzeba pamiętać, czym kierować się w wyborze poszczególnych artykułów dla malucha.

Funkcjonalność to podstawa

Najlepiej, kiedy akcesoria mają dużo różnych funkcji, wtedy można zaoszczędzić trochę pieniędzy i miejsca, kupując jeden przedmiot zamiast kilku. Najlepszym przykładem będzie zatem wózek 3w1. Składa się z gondoli, spacerówki, nosidełka i odczepianego podwozia. Następnym oszczędnym wyborem jest łóżeczko. Dobrze, kiedy „rośnie” ono wraz z dzieckiem, można wtedy używać go przez kilka lat, obniżając jedynie z czasem wysokość i zdejmując szczebelki.

Do łóżeczka i wózka trzeba zaopatrzyć się w pościele, kocyki, śpiworek – warto wybrać takie, które będą odpowiednie na daną porę roku. Ich różne rodzaje są dostępne np. na http://www.amely.pl/kocyki-cat-172. To samo dotyczy ubranek.

Jeśli chodzi o zabawki, to nie będzie potrzebna duża ich ilość. Niemowlęta nie są zainteresowane zabawkami do mniej więcej trzeciego miesiąca życia. Istnieją wyjątki. Szumiący miś, czy przytulanka królik to świetny pomysł na pierwszy prezent dla naszego dziecka. Poza tym, że mogą być używane jako zabawki, to drugą funkcją jest pomoc w zasypianiu.

Jakość też jest ważna

Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, trzeba zwracać na uwagę na to, z jakiego materiału zrobione są poszczególne produkty. Czy butelki do jedzenia mają odpowiednie certyfikaty, czy nie zawierają BPA. Kosmetyki dla dzieci powinny mieć rekomendację Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, czy Instytutu Matki i Dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy oddanie auta do skupu jest opłacalne?
Czy oddanie auta do skupu jest opłacalne?
Mnóstwo osób zastanawia się, co zrobić z samochodem osobowym, który wskutek wieloletniej eksploatacji albo wypadku nie nadaje się już do […]
Ostatnie wpisy