Zespół na wesele kontra DJ

Zespół na wesele kontra DJ
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór muzyki na wesele nie jest prostą sprawą. Jest to bardzo ważny aspekt każdej imprezy, należy się więc dobrze zastanowić czy skorzystać z usług DJ-a, czy postawić na zespół grający muzykę na żywo.

DJ

DJ odtwarza muzykę z komputera lub z płyt na specjalnej konsoli. Dużym plusem jest to, że praktycznie nie jest ograniczony jeśli chodzi o rodzaj, typ i ilość muzyki. Przy współpracy z DJ-em dużo prościej dogadać się co do muzyki, która będzie puszczana. Daje to również możliwość zamawiania przez gości na życzenie nawet mało znanych piosenek. Ważną kwestią jest także to, że DJ jest znacznie tańszy od zespołu, gdyż pracuje sam, nie musi się z nikim dzielić, a także wkłada w imprezę dużo mniejszy wysiłek fizyczny, gdyż nie musi ani grać na instrumentach ani śpiewać. Niestety, nawet najlepszy DJ nie zbuduje tak dobrego klimatu, jak zespół weselny.

Zespół weselny

Zdecydowana większość osób ceni sobie, na weselach, muzykę graną na żywo. Taka muzyka buduje prawdziwy klimat imprezy. Zwłaszcza osoby starsze, przywiązane do tradycji, cenić sobie będą występy żywych muzyków. Również muzyka biesiadna dużo lepiej brzmi grana na żywo niż odtwarzana z płyty. Dużym plusem zespołu jest również to, że może towarzyszyć Parze Młodej w każdym miejscu- w drodze do kościoła, przy wyprowadzeniu Panny Młodej z domu. DJ nie mógłby sobie na to raczej pozwolić. Z drugiej strony, koszty takiego zespołu są dużo większe, gdyż trzeba opłacić pracę kilku osób. Dobre zespoły będą mieć także mocno napięty terminarz. Z tego powodu trzeba będzie wynajmować je z dużym wyprzedzeniem.

Szukając dobrego zespołu na wesele najlepiej wpisz w wyszukiwarkę internetową frazy takie jak: “zespół weselny Bydgoszcz” wpisując konkretne miasto, które Ciebie interesuje. Możesz swoje poszukiwania poszerzyć, np o frazę ”zespoły na wesele Kujawsko-Pomorskie”, na pewno jest wiele ofert zespołów, które działają na terenie całego województwa, a nawet są w stanie pojechać do sąsiedniego. Jednak w tym wypadku trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, takimi jak: przejazd, czy nocleg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zwiększyć rozpoznawalność marki za pomocą artykułów POS
Jak zwiększyć rozpoznawalność marki za pomocą artykułów POS
Obecnie konkurencja na rynku, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i usługi, jest bardzo duża. Doskonały produkt w konkurencyjnej cenie […]
Ostatnie wpisy