Materace lateksowe czy z gryką?

Materace lateksowe czy z gryką?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielki wybór materaców nie ułatwia nam podjęcia decyzji. Każdy z dostępnych materacy ma wiele atutów, które wpływają dobroczynnie na nasze zdrowie, kręgosłup oraz komfort spania. Jakie są najlepsze materace?

Materace lateksowe

są to materace bardzo elastyczne z doskonałą przepuszczalnością powietrza. Idealnie dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając mu właściwą podporę. Specjaliści polecają takie materace szczególnie dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Po wypoczynku materac wraca do swojej pierwotnej formy i nie odkształca się. Porowata struktura zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu nie pocimy się w trakcie snu. Lateks zapewnia wysoką higienę snu, ponieważ poprzez swoje właściwości zapobiega gromadzeniu się kurzu, roztoczy czy bakterii. Materace lateksowe wytwarzane są z lateksu naturalnego bądź syntetycznego – jest on polecany w szczególności dla osób z alergiami lub uczuleniami. Dostępne są o różnych twardościach, które są dopasowywane do indywidualnej wagi użytkownika.

Materace z gryką

wykonane z łuski gryczanej obszyte grubym bawełnianym pokrowcem polecane są osobom chorym, leżących i przemęczonych. Stosowane są w profilaktyce prozdrowotnej oraz leczniczo. Produkt jest ekologiczny, co docenia wiele użytkowników materacy. Mają one wiele zalet, między innymi zapewniają dobry przepływ powietrza, zapobiegają poceniu się, zapewniają dobre podparcie kręgosłupa podczas snu, polecane są dla alergików, zapobiegają powstaniu odleżyn, mogą być położone na podłodze lub na łóżku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Alexis 30.08.2017

    Nie polecam tych z gryki, trzeba bardzo uważać! Jeśli materac jest wykonany tanim kosztem, a gryka źle przygotowana, to robale się wylęgną!!!! Fuj !!! 🙁

  • Gosia 11.04.2019

    Ostatnio chcieliśmy z mężem kupić materac. Ale jak poszliśmy do sklepu, to sprzedawca zaproponował nam materac za 4 i 3,5 tys. zł! Ceny koszmarnie wysokie, wydaje nam się, że jesteśmy w stanie kupić tańsze i równie dobre w jakimś sklepie internetowym. Napiszcie, jakie macie doświadczenia z takimi sklepami? Czy ktoś kupował może materac Mind Imression https://salonsnu.pl/materace-termoelastyczne/140-materac-mind-impression.html ?

  • Wiktor 31.05.2019

    Jeżeli szukacie materaca dobrej jakości i w rozsądnej cenie, to najlepiej sprawdzić ofertę https://materace-viscotherapy.pl Sam ostatnio zmieniałem materac, przejrzałam mnóstwo ofert i tylko Art Medic w 100% sprostał moim oczekiwaniom. Bardzo dobra jakość, mają w ofercie też popularne materace piankowe.

Rekomendowane
Jak przygotować się do pierwszych zajęć Pole Dance?
Jak przygotować się do pierwszych zajęć Pole Dance?
Pole dance to wymagający i zabawny sposób na zdobycie kondycji, ale ważne jest, aby być przygotowanym na swoje pierwsze zajęcia. […]
Ostatnie wpisy