Manekin krawiecki: czy warto go kupić?

Manekin krawiecki: czy warto go kupić?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie zaskakująco wiele kobiet zajmuje się w zaciszu własnego domu szyciem oraz przerabianiem elementów garderoby. W trakcie tego procesu przydatne okazują się rozmaite akcesoria. Jednym z nich jest z pewnością manekin krawiecki, czyli trójwymiarowy model tułowia ułatwiający dopasowywanie odzieży i dokonywanie wszelkich poprawek. Jego wykorzystanie wyraźnie przyspiesza cały proces, a dodatkowo gwarantuje optymalny komfort pracy. 

Inwestycja zwróci się w krótkim czasie

Na rynku są dostępne różne manekiny krawieckie – m.in. naturalistyczne (z peruką i makijażem), rzeźbiarskie (do złudzenia przypominające postać ludzką), profilowane, a także regulowane (dające możliwość swobodnego ustawiania obwodu talii czy klatki piersiowej). Jeśli natomiast chodzi o materiał wykonania, to najczęściej spotykane są modele styropianowe, plastikowe i drewniane. Niezależnie od wybranego rodzaju, taka konstrukcja staje się nieocenionym pomocnikiem w codziennym tworzeniu ubrań. Przede wszystkim pozwala na szybkie wprowadzanie korekcji w zakresie szerokości i długości oraz bezproblemowe dopasowywanie kołnierzyków, rękawów czy marszczeń. Sprawdza się ponadto przy fastrygowaniu, przyszywaniu guzików, przypinaniu elementów dekoracyjnych, dobieraniu wzorów i prezentowaniu gotowego projektu klientowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega fenomen folii z efektem lustra weneckiego?
Na czym polega fenomen folii z efektem lustra weneckiego?
Efekt lustra weneckiego to zjawisko, które występuje, gdy światło odbija się od powierzchni, a obserwator widzi obraz obiektu, który jest […]
Ostatnie wpisy