Licówki porcelanowe – jakie mają zalety?

Licówki porcelanowe – jakie mają zalety?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest licówka porcelanowa?

Licówka porcelanowa to pokrycie w kształcie zęba, które jest przyklejone do przedniej części Twoich zębów. Licówki mogą być stosowane w celu wybielenia lub zmiany kształtu zębów, skorygowania luk lub pokrycia przebarwień, a nawet poprawy kształtu zębów. Procedura trwa tylko jedną wizytę i może być zakończona w mniej niż godzinę.

Jak długo utrzymują się licówki?

Licówki porcelanowe utrzymują się przez wiele lat i nie niszczą się z upływem czasu, tak jak naturalne zęby. Jednak w przypadku wystąpienia poważnych problemów stomatologicznych, takich jak choroby dziąseł lub próchnica, pod licówką może dojść do uszkodzenia struktury zęba, co może spowodować konieczność dalszego leczenia. W niektórych przypadkach jeden ząb może wymagać więcej niż jednej licówki ze względu na swój kształt lub wielkość.

Jakie są zalety licówek porcelanowych?

Największą zaletą licówek porcelanowych jest to, że wyglądają one naturalnie. Inne zabiegi, takie jak korony, które pokrywają cały ząb, mogą sprawić, że Twoje zęby będą wyglądać nieporęcznie i sztucznie. Licówki porcelanowe pokrywają jedynie przednią powierzchnię zęba, dzięki czemu są bardzo cienkie i lekkie. W dotyku i działaniu przypominają naturalne zęby.

Kolejną dużą zaletą jest koszt. Licówki porcelanowe kosztują więcej niż inne metody leczenia, ale prawdopodobnie na pierwszy rzut oka stwierdzisz, że nadal są tańsze niż kompletne protezy! Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę, ile czasu zajmuje przyzwyczajenie się do noszenia protezy, w porównaniu z tym, jak szybko przystosujesz się do nowego uśmiechu z licówkami porcelanowymi, to oczywiste jest, że leczenie to pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości, to licówki bez szlifowania Kraków, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o swoje zdrowie podczas choroby?
Jak zadbać o swoje zdrowie podczas choroby?
Kiedy jesteś chory, może być ci trudno robić rzeczy, które zwykle robisz. Możesz również czuć, że potrzebujesz więcej odpoczynku niż […]
Ostatnie wpisy