Hospicjum – czym się zajmuje?

Hospicjum – czym się zajmuje?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hospicjum to program medyczny, który skupia się na jakości życia osób, które są bliskie śmierci. Usługi hospicyjne są świadczone przez pracowników służby zdrowia, często w ich własnych domach i mogą obejmować leczenie bólu, kontrolę objawów, wsparcie emocjonalne, opiekę duchową i inne aspekty komfortu. Usługi hospicyjne są również dostępne w ośrodkach hospicyjnych lub domach opieki.

Różne rodzaje opieki

Istnieją dwa główne rodzaje opieki hospicyjnej: domowa i szpitalna. Domowa opieka hospicyjna zapewnia usługi medyczne dla nieuleczalnie chorych pacjentów w ich domach lub innych miejscach, gdzie czują się najlepiej. Hospicyjna opieka hospicyjna zapewnia usługi medyczne w szpitalu lub domu opieki z krótkimi pobytami (do sześciu tygodni).

Czym zajmuje się hospicjum?

Opieka hospicyjna oferuje wiele rodzajów usług i wsparcia, aby pomóc Ci opanować objawy, utrzymać jakość życia i spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. Pracownicy hospicjum współpracują również z zespołem medycznym, aby koordynować wszystkie aspekty opieki nad chorym.

Kto się kwalifikuje do hospicjum?

Aby kwalifikować się do opieki hospicyjnej, musisz mieć chorobę terminalną (choroba, która prawdopodobnie spowoduje śmierć w ciągu sześciu miesięcy) lub zdiagnozowany przewlekły stan, który prawdopodobnie skróci Twoje życie o sześć miesięcy lub więcej. Nie musisz być bliski śmierci; raczej hospicjum pomaga pacjentom żyć w jak najpełniejszym wymiarze, dopóki śmierć nie nastąpi naturalnie z powodu postępującej choroby.

Jeśli chcesz wesprzeć działanie, to koniecznie odwiedź stronę: https://fho.org.pl/przekaz-1/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trzy najpopularniejsze rodzaje łóżek – Tylko tutaj!
Trzy najpopularniejsze rodzaje łóżek – Tylko tutaj!
Łóżko to mebel, który zapewnia miejsce do spania. Zazwyczaj składa się z materaca, a czasem z dodatkowej warstwy na górze […]
Ostatnie wpisy