Kto może korzystać z dotacji unijnych?

Kto może korzystać z dotacji unijnych?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie maleje liczba osób, które starają się uzyskać bezzwrotną dotację ze środków unijnych. Jest to forma pomocy przeznaczona przede wszystkim dla młodych ludzi pragnących otworzyć własną działalność gospodarczą albo zrealizować swoje plany w zakresie rozwoju lub inwestycji. Należy jednak podkreślić, że aby otrzymać takie dofinansowanie, trzeba koniecznie spełnić szereg warunków i uzbroić się w cierpliwość. O szczegółowych zasadach dotyczących udzielania dotacji przeczytamy np. na tej stronie https://sasadvisors.pl/dotacje-na-inwestycje/.

Opcja idealna dla początkujących przedsiębiorców i nie tylko

Z unijnych dotacji mogą skorzystać zwłaszcza osoby, które nie ukończyły 30 roku życia, aktualnie nie uczą się ani nigdzie nie pracują, a chciałyby podjąć działalność gospodarczą albo uzyskać pomoc w zakresie znalezienia zatrudnienia czy dostania się na szkolenie, staż lub praktykę zawodową. Ponadto o środki finansowe mogą się z powodzeniem ubiegać osoby po 30 roku życia, które nie pracują z powodu trudnej sytuacji na rynku pracy w danym regionie kraju. W tym przypadku najczęściej otrzymają one pomoc w postaci doradztwa, szkolenia lub pożyczki na założenie biznesu.

Pozostałe grupy docelowe to m.in. bezrobotne kobiety, osoby po 45 roku życia, niepełnosprawni, z ponadprzeciętnie niskim wykształceniem oraz trwale bezrobotni. Oprócz tego o dotacje mogą się starać jednostki samorządu terytorialnego i naukowe, instytucje pozarządowe, a także mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Spośród tych ostatnich podmiotów największe szanse mają te realizujące różne inwestycje w następujących obszarach: projekty badawcze i wdrażanie innowacji, informatyzacja, ekologia czy szkolenia. Jeśli należymy do jednej z powyższych grup i interesują nas dotacje unijne Wrocław jest miastem, w którym bez trudu znajdziemy firmę oferują pomoc w ich pozyskiwaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak troszczyć się o swojego psa na co dzień?
Jak troszczyć się o swojego psa na co dzień?
Jak mówi stare powiedzenie – „pies to najlepszy przyjaciel człowieka”. Jest w tym oczywiście ogrom prawdy i wie o tym […]
Ostatnie wpisy