Monitoring żywności pod kątem zanieczyszczenia metalami

Monitoring żywności pod kątem zanieczyszczenia metalami
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żywność musi być przede wszystkim bezpieczna dla ludzi. Dlatego też na wszystkich producentów narzucane są bardzo wysokie, rygorystyczne normy, które decydują o tym, jak mają postępować, aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa w trakcie produkcji żywności. Oprócz tego niezbędne są stałe kontrole, które jeszcze bardziej podnoszą standardy.

Kiedy do żywności mogą dostać się metalowe zanieczyszczenia?

Metalowe zanieczyszczenia najczęściej dostają się do produktów spożywczych w trakcie ich przygotowywania z powodu błędu ludzkiego, a nieco rzadziej przez awarię urządzenia. Kiedy już się tam dostaną, czasem bardzo trudno je wydostać, a nawet dostrzec, pomimo iż większość narzędzi powinna posiadać bezpieczny kolor, czyli niebieski. Jest on znacznie łatwiejszy do zobaczenia, gdyż zazwyczaj nie występuje naturalnie w żywności.

Detektor, który wyłapuje zanieczyszczenia

Kiedy zanieczyszczenie zostanie przegapione, może zostać poszatkowane na kawałki, a jego drobinki dostają się do różnych partii pożywienia. W związku z tym konieczne jest monitorowanie dosłownie każdego produktu przed jego zapakowaniem i posłaniem do klientów. W związku z tym praca ta powinna być wykonywana automatycznie i stale.

Aby spełnić to wymaganie, należy wykorzystać dedykowane w tym celu detektory i aparaty rentgenowskie, które pozwalają na szybką ocenę stanu produktu. Badają każdy jego element i gdy tylko wyłapią zanieczyszczenie, automatycznie odrzucają produkt z linii, o czym dokładniej można przeczytać na stronie https://atjan.pl/. Dzięki tej natychmiastowej reakcji sprawiają, że szansa na jakiekolwiek pozostałości narzędzi spada do zera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czego powinna składać się strona sklepu internetowego?
Z czego powinna składać się strona sklepu internetowego?
Współcześnie wiele osób decyduje się na otwarcie sklepu internetowego z określonymi produktami (np. odzieżą, elektroniką). Jednym z warunków szybkiego rozwoju […]
Ostatnie wpisy