Zwiększ konwersję witryny przez pozycjonowanie SEO

Zwiększ konwersję witryny przez pozycjonowanie SEO
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 7 min. aby przeczytać ten wpis

Konwersja na stronie internetowej to nic innego, jak współczynnik reakcji oczekiwanych od użytkowników sieci. Załóżmy, że zależy nam, aby w efekcie wizyty na danej podstronie, internauta zapisał się na newsletter. Konwersja będzie wyrażona procentowo, jej współczynnik może więc wynosić na przykład 2%.

Oznacza to, że 2% wszystkich wejść na stronę zakończyło się subskrypcją newslettera. Celem działań, które mają zwiększyć konwersję na stronie, jest podwyższenie tego wyniku. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, dzięki którym można to osiągnąć.

Pozycjonowanie pozwoli Cię odnaleźć

W Internecie istnieje niewyobrażalna ilość stron. W sieci funkcjonują setki tysięcy firm, oferujących podobne usługi. To, które strony pojawiają się jako pierwsze w wynikach wyszukiwania, wcale nie jest dziełem przypadku. Prowadzi do tego szereg działań, których celem jest pozycjonowanie danej strony. W ich wyniku witryna wyświetli się większej ilości internautów. To do tego dążą administratorzy wszystkich stron, jest to bowiem najlepszy sposób na pozyskanie klientów. Pozycjonowanie seo jako priorytet obiera optymalizację witryny internetowej, aby boty Google mogły ocenić ją jako wartościową. Na seo składa się jednak wiele czynników, m.in. wydajność witryny, jej szybkość oraz dostępność dla urządzeń mobilnych. Brane są również pod uwagę posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i jakość kontentu zamieszczanego na wszystkich stronach funkcjonujących w witrynie. O tym jednak powiemy sobie trochę później

Cenny czas internauty

Czas w sieci płynie dużo szybciej niż w świecie realnym. Internauci nie mają ochoty odwiedzać stron, które ładują się kilkanaście sekund. Jeżeli w obrębie jednej witryny chcieliby odwiedzić kilka podstron, cała wizyta przedłużyłaby się łącznie o kilka minut, a to w Internecie bardzo dużo. Dlatego też, chcąc zwiększyć konwersję, zadbajmy o to, aby czas ładowania naszej strony zmniejszyć do absolutnego minimum.

Może nam w tym pomóc firma z odpowiednim doświadczeniem, której będziemy w stanie powierzyć pozycjonowanie seo naszej witryny. W pierwszej kolejności doradzi godnego zaufania dostawcę hostingu, na którego powinniśmy się zdecydować. Takich firm w Internecie jest wiele, warto zatem wybrać tę już sprawdzoną. Oczywiście nim przejdziemy do działania, firma wpierw przeprowadzi audyt strony, celem oceny jej obecnego stanu. Decydując się na współpracę, dobiorą one optymalne rozwiązania dla typu strony, np. system zarządzania zawartością strony. 

Możliwości jest wiele a decyzja uwarunkowana będzie m.in. typem strony, Twoim planom związanym z jej rozwojem, czy też wielkością biznesu, którą zakładasz w szerszej perspektywie czasu. Przykładowym rozwiązaniem jest pozycjonowanie sklepu IdoSell, dedykowane stronom typu e-commerce. IdoSell jest elastyczne, a motyw jego działania zakłada pozycjonowanie seo, bez konieczności ograniczania się wielkością biznesu, czy cech jakimi odznaczać miałaby się grupa docelowa. W przypadku gdy decydujemy się na pozycjonowanie sklepu IdoSell, opłacalny będzie również audyt UX, ponieważ witryna sklepu nie ma służyć wyłącznie wzrostowi konwersji, ale również zmotywowaniu klienta do ponownych odwiedzin i poświęcenia dłuższej chwili na zapoznanie się z jej zawartością, a liczy się każda minuta, gdyż czas internauty jest na wagę złota. 

Rekomendowanym jest jednak nawiązanie współpracy ze specjalistą, gdyż pozycjonowanie sklepu IdoSell, choć jest przystępne, niekiedy wymaga wiedzy, której osoba nie będąca w temacie SEO, zwyczajnie nie będzie posiadać. IdoSell pozwala na modyfikacje w kodzie źródłowym, co jest procesem czasochłonnym, jednak rentowym dla sklepu internetowego w bliższej, lub dalszej przyszłości. Skorzystaj z audytu i ze wsparciem znajdź rozwiązanie optymalne dla siebie. My podkreślamy jednak, że IdoSell to możliwość stworzenia efektywnej platformy. 

Tajemnica tkwi w prostocie

Przerost formy nad treścią nie wróży niczego dobrego. Nieskończona ilość zakładek na stronie może jedynie przeszkadzać jej użytkownikom. Postarajmy się zatem umieścić ich mniej, ale skupić się na tym, aby ich nazwa jasno sugerowała, jakie informacje zaprezentujemy po kliknięciu. Nie rozpraszajmy tej samej informacji w obrębie całej witryny.

Informacje kontaktowe umieśćmy w jednym miejscu, które będzie jednak łatwo dostępne z każdego punktu na stronie. Uporządkujmy treści, zarówno tekstowe, jak i obrazkowe. Taka optymalizacja strony sprawi, że jej obsługa będzie instynktowna, a odwiedzający nie będą się niepotrzebnie zniechęcać, gdyż strona będzie wywierać pozytywne wrażenie.

Rzetelność i wiarygodność treści

Wszystkie techniczne działania, wspomagające zwiększenie konwersji, na nic się zdadzą, jeśli sama zawartość strony nie odpowie na potrzeby odwiedzających ją internautów. Musimy więc zadbać o to, aby treści, które publikujemy, były rzetelne i wiarygodne. Każdy użytkownik sieci będzie tu szukał odpowiedzi na swoje pytania, informacji, mających rozwiać jego wątpliwości. I powinien je na naszej stronie bez trudu odnaleźć.

Ogromna część działań SEO to właśnie tworzenie treści na stronę. Muszą one być nie tylko prawdziwe, lecz także ciekawe i interesujące. Dzięki temu odwiedzający stronę pozostanie na niej nawet w przypadku, jeśli poszukiwanej informacji nie znajdzie w ciągu pierwszych kilku sekund.

Klarowna nawigacja

Bardzo ważna w zatrzymaniu użytkownika na stronie jest również właściwa nawigacja. Nie możemy doprowadzić do tego, aby internauta zamknął naszą stronę tylko dlatego, że w dziale, który przeglądał, nie daliśmy mu bezpośredniej możliwości powrotu na stronę główną. Kolejną kluczową kwestią jest linkowanie wewnętrzne. Powinniśmy robić wszystko, aby internauta nie opuścił naszej witryny. Unikajmy zatem linkowania innych stron, zamiast tego postarajmy się zamieścić informacje, do których pierwotnie odesłaliśmy, na naszej stronie.

Kompatybilność kluczem do sukcesu

W dzisiejszych czasach coraz mniejsza część użytkowników sieci surfuje po Internecie przy pomocy komputera. Świat nowych technologii zdominowany jest przez tablety oraz smartfony. Aby skorzystać z komputera, musimy po pierwsze wygospodarować czas, a po drugie fizycznie znaleźć się w tym samym pomieszczeniu co nasz komputer stacjonarny czy laptop. Mniejsze urządzenia, jak telefon komórkowy, mamy zawsze przy sobie.

Dzięki nim korzystamy z Internetu podczas przerwy w pracy, w środkach komunikacji miejskiej, czy nawet w trakcie wizyty w toalecie. Dlatego też bardzo ważne jest, aby każda strona internetowa wyświetlała się poprawnie nie tylko na ekranie komputera, lecz także na ekranach o mniejszej rozdzielczości, w jakie wyposażone są tablety oraz smartfony. Bez tego pozycjonowanie seo strony w wyszukiwarkach zwyczajnie mija się z celem.

Konkurencja to inspiracja

Konkurencja w świecie Internetu jest ogromna. Nie należy jej ignorować, ani zwalczać siłą. Przede wszystkim pogódźmy się z faktem, że już zawsze będziemy mieli konkurentów. Zamiast skupiać się na bezsensownej walce z nimi, spróbujmy się od nich czegoś nauczyć. Wnikliwą inspekcją konkurencyjnych stron mogą się zająć również specjaliści, czyli agencja SEO.

Z takiego porównania danej strony z jej bezpośrednią konkurencją można wyciągnąć ciekawe wnioski. W żadnych wypadku nie zachęcamy do kopiowania innych stron, niech będą one jednak inspiracją do zmian na lepsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na to jak zarobić w okresie wakacyjnym
Pomysły na to jak zarobić w okresie wakacyjnym
Praca sezonowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Okres wakacyjny to najlepszy czas na wyjazd zarobkowy za […]
Ostatnie wpisy