Kluczowe aspekty, jakie warto mieć na uwadze, wybierając monitor dla gracza

Kluczowe aspekty, jakie warto mieć na uwadze, wybierając monitor dla gracza
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy użytkownik komputera osobistego wie, że monitor jest jednym z najważniejszych sprzętów potrzebnych do obsługi tego typu urządzenia. Mimo że nie stanowi komponentu komputera, monitor służy jako podstawowy łącznik między światem wirtualnym a realnym. Dlatego tak ważne jest, by dobrać sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb. Specjalną grupę stanowią monitory przeznaczone dla graczy. Powinny one cechować się najlepszymi parametrami i wykonaniem, by umożliwić jak najbogatsze doznania podczas obcowania z fantastycznymi światami w grach.

Które aspekty są kluczowe?

Monitor można scharakteryzować za pomocą kilku ważnych parametrów. Ich wartości powinny mieć największy wpływ na decyzję o zakupie danego modelu. Pierwszym aspektem od razu rzucającym się w oczy jest rzeczywista wielkość wyświetlacza, określana przez długość jego przekątnej mierzonej w calach. Mniejsze monitory zużywają mniej energii, lecz prawdopodobnie nie zapewnią tak dobrej imersji, jak monitory 28 cali. Wyświetlacze o przekątnej tych rozmiarów pozwalają graczowi zanurzyć się w świat gry i czerpać z niej jeszcze więcej przyjemności. Sprzęty tej wielkości mogą posiadać zakrzywione ekrany, które pozwalają dosłownie wejść w wirtualną przestrzeń. Innymi istotnymi parametrami są częstość odświeżania i czas reakcji matrycy. Najlepszym wyborem dla gracza jest monitor o częstości odświeżania 144 Hz, dzięki któremu ruch na ekranie wydaje się płynniejszy i bardziej realistyczny. Z kolei jak najniższy czas reakcji matrycy wpływa na poprawę szybkości działań gracza, lepiej reagującego na zmiany w świecie gry. Czas reakcji matrycy rzędu 1 ms zapewnia przewagę nad innymi graczami, szczególnie w grach wymagających refleksu i błyskawicznej oceny sytuacji. Warto też pamiętać o maksymalnej rozdzielczości wyświetlacza. Monitory 4K dają możliwość wykorzystania maksymalnej mocy komputera do generowania obrazu o niesamowitej ostrości i szczegółowości.

Przydatne funkcje dodatkowe

Wiele z monitorów gamingowych posiada dodatkowe, bardzo przydatne opcje, pozwalające wycisnąć z rozgrywki jeszcze więcej wrażeń. Monitory takie jak te 28 cali mogą posiadać, w zależności od modelu, systemy wspomagające synchronizację pionową, takie jak G-Sync lub FreeSync. Funkcja wspomagania kolorów HDR sprawia natomiast, że kolory wydają się jeszcze bardziej żywe, wywierając na graczu wspaniałe emocje. Warto też zwrócić uwagę na dostępne opcje ustawienia i montażu monitorów na biurku lub na ścianie, co może znacząco poprawić komfort korzystania z komputera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie na życie
Powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie na życie
Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowym produktem, jednak jego posiadanie jest ważne dla zabezpieczenia rodziny na wypadek niestabilności finansowej lub […]
Ostatnie wpisy