Arduino UNO – miniaturowe rozmiary i ogromne możliwości w jednym

Arduino UNO – miniaturowe rozmiary i ogromne możliwości w jednym
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Postępująca miniaturyzacja elektroniki sprawia, że poszczególne podzespoły charakteryzują się coraz mniejszymi rozmiarami. W projektach, w których konieczne  jest zastosowanie niewielkiego mikrokontrolera, idealnie sprawdzi się Arduino UNO. Rozmiary płytki przedstawiają się następująco: 68,6 mm długości i 53,4 mm szerokości. Jakie są najważniejsze parametry techniczne opisywanego urządzenia?

Co warto wiedzieć o Arduino UNO ReV3

Arduino UNO ma wbudowane 32 kB pamięci Flash oraz 2 kB pamięci operacyjnej RAM. Jedną z największych zalet, obok kompaktowych rozmiarów, jest aż 14 cyfrowych wyjść i wejść oraz często wykorzystywane interfejsy komunikacyjne. Należą do nich m.in. port USB, którego maksymalna wydajność prądowa jest równa 500 mAh, a także złącze ISCP za pośrednictwem, którego można podłączyć programator AVR. Arduino Uno można bezpiecznie zasilać napięciem mieszczącym się w zakresie od 7 do 12 V. Ładowarka powinna być wyposażona we wtyk DC o wymiarach 5,5 mm x 2,1 mm. O zaletach tego urządzenia można przeczytać też na raspberrypivsarduino.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem picia yerba mate?
Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem picia yerba mate?
Yerba mate jest napojem, który znany jest na całym świecie, ma korzystne właściwości zdrowotne i często zastępuje kawę. Dodaje energii, […]
Ostatnie wpisy