Arduino UNO – miniaturowe rozmiary i ogromne możliwości w jednym

Arduino UNO – miniaturowe rozmiary i ogromne możliwości w jednym
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Postępująca miniaturyzacja elektroniki sprawia, że poszczególne podzespoły charakteryzują się coraz mniejszymi rozmiarami. W projektach, w których konieczne  jest zastosowanie niewielkiego mikrokontrolera, idealnie sprawdzi się Arduino UNO. Rozmiary płytki przedstawiają się następująco: 68,6 mm długości i 53,4 mm szerokości. Jakie są najważniejsze parametry techniczne opisywanego urządzenia?

Co warto wiedzieć o Arduino UNO ReV3

Arduino UNO ma wbudowane 32 kB pamięci Flash oraz 2 kB pamięci operacyjnej RAM. Jedną z największych zalet, obok kompaktowych rozmiarów, jest aż 14 cyfrowych wyjść i wejść oraz często wykorzystywane interfejsy komunikacyjne. Należą do nich m.in. port USB, którego maksymalna wydajność prądowa jest równa 500 mAh, a także złącze ISCP za pośrednictwem, którego można podłączyć programator AVR. Arduino Uno można bezpiecznie zasilać napięciem mieszczącym się w zakresie od 7 do 12 V. Ładowarka powinna być wyposażona we wtyk DC o wymiarach 5,5 mm x 2,1 mm. O zaletach tego urządzenia można przeczytać też na raspberrypivsarduino.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega dieta pudełkowa?
Na czym polega dieta pudełkowa?
Dieta pudełkowa to rodzaj diety, która składa się z gotowych posiłków, które są dostarczane do Twojego domu. Ideą tego typu […]
Ostatnie wpisy