Kiedy wypada założyć garnitur?

Kiedy wypada założyć garnitur?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Garnitur dodaje klasy każdemu mężczyźnie. Niektórzy panowie, w szczególności ci, którzy stronią od garniturów, bledną na samą myśl o zakupie i noszeniu tej części odzieży. To błąd, bowiem dobrze dobrany sprawdzi się w zasadzie na każdą okazję. Ponadto może być bardzo wygodny. Dokonując zakupu, należy zadbać o to, by garnitur dobrze leżał – marynarka nie może być w ramionach ani zbyt ciasna, ani za szeroka. Rękawy nie powinny być zbyt długie – nie mogą zakrywać dłoni. Powinny być nieznacznie krótsze od rękawów koszuli.

Koszule męskie do garnituru można bez trudu dobrać do pogody i pory roku. Mężczyźni, którzy kupują dobrze dopasowane garnitury i koszule czują się w nich swobodnie i wygodnie. Garnitur może być noszony na co dzień (trzyczęściowy z krawatem lub muchą na ważne okazje, z koszulą rozpiętą pod szyją i bez kamizelki na bardziej swobodne wyjścia). Obowiązkowo należy go nosić na ślub, pogrzeb, chrzciny i inne uroczystości religijne, rozmowę o pracę, podczas wyjść do teatru, filharmonii lub opery.

Wygodny dodatek

Wielu panów stroni od krawatów – bo są niewygodne, bo trudno je zawiązać, bo przeszkadzają. Rozwiązaniem wszystkich kłopotów związanych z krawatami są muchy męskie. Ich wiązanie jest naprawdę proste. Jeśli ktoś mimo wszystko nie chce lub nie może sam wiązać muchy, bez trudu zakupi muchę już zawiązaną, którą jedynie przypina się do koszuli. To niezwykle proste rozwiązanie może zachęcić do noszenia much mężczyzn, którzy dotychczas rezygnowali z krawatów i much. Ten pozornie drobny element znacząco odmieni na lepsze wygląd każdego mężczyzny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Koperta z kwiatami na prezent – czy jest to możliwe?
Koperta z kwiatami na prezent – czy jest to możliwe?
Wybór prezentu dla bliskiej osoby niemal zawsze sprawia niemałe trudności, bowiem zaskoczenie i wywołanie szczerego, naturalnego uśmiechu na twarzy drugiej […]
Ostatnie wpisy