Jak należycie zabezpieczyć swojego smartfona?

Jak należycie zabezpieczyć swojego smartfona?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trakcie zakupu nowego smartfona jesteśmy namawiani przez sprzedawców na wszelkiego rodzaju akcesoria ochronne, które mają na celu zabezpieczyć nasz sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także zarysowaniami. Często odruchowo odmawiamy, ponieważ wydaje nam się, że nowoczesny telefon sam w sobie jest wytrzymały. Na szczęście w większości przypadków, gdy tylko minie euforia związana z zakupem, pojawia się refleksja i jednak decydujemy się na szkło hartowane czy case na telefon.

Wytrzymałe szkło i estetyczne etui to gwarancja naszego spokoju

Na przestrzeni kilku lat smartfony uległy sporej modyfikacji — pojawiły się znacznie wydajniejsze procesory, a aparaty robią naprawdę dobrej jakości zdjęcia. Mimo że skok technologiczny w zakresie podzespołów jest ogromny, to wyświetlacze nadal charakteryzują się podatnością na uszkodzenia. Ekrany są obecnie co prawda wykonane z trwalszych materiałów, ale w wyniku upadku na ziemię prawie żadne urządzenie nie wyjdzie bez szwanku. Koszt naprawy często wynosi połowę wartości telefonu, w związku z czym lepiej zapobiegać niepożądanym sytuacjom i zaopatrzyć się w szkło hartowane oraz etui. To pierwsze akcesorium, naklejane bezpośrednio na wyświetlacz, odznacza się niską ceną (kosztuje zazwyczaj między 10 a 90 zł), niewielką grubością, a jednocześnie wyjątkowo dużym poziomem odporności (9H), zwłaszcza na zarysowania (nawet ostrymi narzędziami). Etui z kolei doskonale chroni obudowę przed pęknięciem czy zarysowaniem. Na rynku znajdziemy tego typu produkty w różnych wzorach, kolorach i typach (kabury, same silikonowe plecki, skórzane wersje z klapką, otwierane niczym książka itp.). Przykładem jest etui na telefon iPAD MINI 4, wykonane z elastycznego, ale wystarczająco twardego materiału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Leczenie kanałowe – szansa na uratowanie zębów
Leczenie kanałowe – szansa na uratowanie zębów
Ząb z mocnymi ubytkami po próchnicy, głęboko złamany czy uszkodzony bądź ząb martwy to nie są już wskazania do ekstrakcji. […]
Ostatnie wpisy