Jakie zajęcia dodatkowe zorganizować dla pracowników?

Jakie zajęcia dodatkowe zorganizować dla pracowników?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu firmach organizuje się dodatkowe zajęcia dla pracowników. Mogą to być jednorazowe kursy obsługi nowych maszyn, na których firmach będzie pracować albo nowych programów komputerowych, które mają ułatwić pracę w przedsiębiorstwie. Jednakże bardzo istotna jest też komunikacja zwłaszcza, gdy przedsiębiorstwo ma klientów lub kontrahentów z zagranicy. Coraz częściej zdarza się też, że w polskich firmach przyjmowani do pracy są obcokrajowcy. Łatwo im się porozumieć na przykład po angielsku, ale o wiele korzystniej byłoby, gdyby znali też język polski. Co można zrobić?

Języki obce to podstawa

Zdecydowana większość przedsiębiorstw stawia na długoterminowe kursy językowe. W zależności od potrzeb firmy mogą to być języki europejskie lub nawet azjatyckie. Wystarczy nawet jedna lekcja tygodniowo, aby po jakimś czasie pracownicy nawet ucząc się od podstaw mogli już opanować podstawy obcego języka i choćby odpisać na e-mail z zapytaniem. Natomiast nie można zapomnieć o lekcjach polskiego obcokrajowców. Wielu pracowników z innych krajów chciałoby się nauczyć języka polskiego, ale nie jest to łatwe. Dzięki temu mogli by jeszcze lepiej komunikować się ze współpracownikami czy też nie mieliby problemów z załatwieniem codziennych spraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Parametry dobrej pompy ciepła
Parametry dobrej pompy ciepła
Pompa ciepła to urządzenie, które korzysta z naturalnej energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Wykorzystuje ona niskotemperaturową energię słoneczną i geotermalną, […]
Ostatnie wpisy