Czy warto zainwestować w ogródek firmowy?

Czy warto zainwestować w ogródek firmowy?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tradycyjny model relacji pracodawca-pracownik, zakładający tylko i wyłącznie rozliczanie pracownika z wykonywanych obowiązków powoli zaczyna ustępować sytuacji, w której właściciele firm, poza delegowaniem zatrudnionych osób do określonych zadań, starają się  stworzyć w firmie przyjazną atmosferę. Chociażby aranżując pomieszczenia użytkowe w taki sposób, by sprzyjały one zacieśnianiu więzi i wspólnej integracji. Dodatkowa przestrzeń służąca do odpoczynku pełni niezwykle istotną rolę – zapewnia pracownikom optymalne warunki w trakcie przerwy, pozwala na relaks, pozytywnie wpływając na wydajność i efektywność w pracy. Sprawdzamy, w jaki sposób wykorzystać miejsce wewnątrz, jak i zewnątrz budynku swojej firmy,  by wpłynąć na poprawę komfortu zatrudnionych osób. 

Przerwa na świeżym powietrzu –  o zaletach ogródka firmowego

Zaplecze socjalne w postaci wspólnej kuchni czy jadalni, choć obowiązkowe i nieodzowne zimową porą, może okazać się niewystarczające latem, kiedy stłoczeni przy biurkach pracownicy marzą tylko o wyjściu do domu i zaczerpnięciu świeżego powietrza. Nawet niepozorny kawałek ziemi wokół siedziby przedsiębiorstwa, przy odpowiedniej aranżacji może okazać się znakomitą zieloną przestrzenią i alternatywą dla socjalnych pomieszczeń. Ogródki firmowe znakomicie posłużą jako miejsce na przerwę, w którym nie tylko można zapalić papierosa czy wypić kawę, ale i przygotować posiłek – wystarczy niewielkich rozmiarów piec lub grill. To, jak urządzimy przestrzeń koło firmy i w co wyposażymy ogródek zależy od naszych upodobań i ilości miejsca, którym dysponuje właściciel. Podstawą są niewątpliwie ławki i niewielkich rozmiarów stoliki, a także stworzenie ścieżek, tak by w trakcie pauzy i przy niepogodzie nie grzęznąć w błocie. Podobnie, jak w przypadku zaplecza socjalnego i biur, tak i o ogródek firmowy należy dbać, poddając go regularnym porządkom,  co może okazać się kłopotliwe dla właściciela. Zwłaszcza ma to miejsce w okresie jesiennym, kiedy należy grabić liście, czy przycinać krzewy. Sprzątanie firmy i firmowego ogródka warto powierzyć specjalistom, których znajdziemy na stronie https://www.clarsystem.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zdrowy tryb życia – co się na niego składa?
Zdrowy tryb życia – co się na niego składa?
Zdrowy tryb życia to pojęcie, które od lat systematycznie wpisuje się w tematykę żywienia i sposobu funkcjonowania we współczesnym świecie. […]
Ostatnie wpisy