Jakie wyposażenie należy nabyć wraz z zakupem motocykla?

Jakie wyposażenie należy nabyć wraz z zakupem motocykla?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykl to jeden z najchętniej wybieranych pojazdów do przemieszczania się zarówno po mieście, jak i w terenie. Decydując się na zakup takiej maszyny, należy przy okazji koniecznie zaopatrzyć się w szereg praktycznych dodatków. Są to przede wszystkim elementy zwiększające ogólny poziom bezpieczeństwa w trakcie przemierzania kolejnych tras, a także znacznie poprawiające przyjemność z samej jazdy. W pierwszej kolejności przyda się oczywiście solidny kask przeznaczony do optymalnej ochrony głowy przed wszelkimi urazami. 

Podróżowanie może być w pełni komfortowe 

Kaski motocyklowe są zróżnicowane pod kątem budowy i zastosowanych udogodnień. Na rynku znajdziemy modele integralne (idealne dla właścicieli ścigaczy i skuterów), otwarte (zwane inaczej bezszczękowymi), szczękowe (stanowiące kompromis między bezpieczeństwem a wygodą) oraz typu enduro (off-rodowe, do jazdy w terenie). Oprócz tego warto z pewnością dysponować kurtką i spodniami wzmacnianymi w punktach newralgicznych, a także butami sięgającymi za kostkę i zapewniającymi dobrą stabilizację stopy. Zaleca się uzupełnienie takiego zestawu kamizelką odblaskową, która okaże się nieoceniona zwłaszcza po zmroku, gdyż zwiększy naszą widoczność na drodze i zniweluje tym samym ryzyko wypadku. Przy zakupie motocykla dobrym rozwiązaniem jest też nabycie specjalnych kufrów lub sakw pozwalających na swobodne przewożenie bagażu podręcznego. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca, a jednocześnie mają sporą pojemność. Na uwagę zasługuje ponadto pokrowiec ochronny na karoserię, uchwyt do telefonu, zestaw słuchawkowy oraz komplet narzędzi naprawczych. Większość wymienionych powyżej elementów posiada w swoim szerokim asortymencie sklep internetowy Promotocykle.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nadwozie – jakich kosmetyków używać do pielęgnacji?
Nadwozie – jakich kosmetyków używać do pielęgnacji?
Nadwozie, nazywane zewnętrzną częścią samochodu, składa się z wielu paneli, które często są narażone na różne uderzenia. Dlatego zanim zastosujesz […]
Ostatnie wpisy