Bagażnik dachowy – jakie są jego typy?

Bagażnik dachowy – jakie są jego typy?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dostępnych jest wiele różnych typów bagażników dachowych.

Bagażniki na relingi zintegrowane występują w różnych kształtach i rozmiarach. Mogą być wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego i są przeznaczone do przewozu różnego rodzaju rzeczy, w tym bagażu, sprzętu sportowego, a nawet rowerów.

Jeśli szukasz bagażnika dachowego do swojego samochodu, to nie brakuje dostępnych opcji. Oto krótkie spojrzenie na niektóre z najbardziej popularnych typów:

Box dachowy 

Jest to prawdopodobnie najczęstszy rodzaj bagażnika dachowego, który można znaleźć na wielu dzisiejszych samochodach. Box dachowy po prostu siedzi na szczycie istniejącego bagażnika dachowego pojazdu i zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania przedmiotów, takich jak walizki lub torby. Wielkość tych boxów może się znacznie różnić w zależności od tego, ile miejsca do przechowywania potrzebujesz w swoim pojeździe.

Kosz dachowy 

Kosze są mniejsze niż boxy, ale nadal zapewniają dużo miejsca na sprzęt taki jak bagaż czy artykuły spożywcze. Mocuje się je bezpośrednio do relingów dachowych, podobnie jak boksy, ale nie zajmują tyle miejsca na dachu pojazdu, ponieważ nie są tak głębokie.

Belki dachowe 

To kolejny popularny rodzaj bagażnika dachowego, który mocuje się bezpośrednio do istniejących relingów dachowych samochodu (zwanych również poprzeczkami). Belki te można następnie wykorzystać do przewożenia przedmiotów takich jak rowery, kajaki lub deski surfingowe. Belki dachowe są szczególnie przydatne, jeśli zamierzasz wyruszyć swoim pojazdem w teren, ponieważ pozwalają na łatwe przymocowanie dodatkowych przedmiotów do pojazdu bez konieczności ich każdorazowego zdejmowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Arduino UNO – miniaturowe rozmiary i ogromne możliwości w jednym
Arduino UNO – miniaturowe rozmiary i ogromne możliwości w jednym
Postępująca miniaturyzacja elektroniki sprawia, że poszczególne podzespoły charakteryzują się coraz mniejszymi rozmiarami. W projektach, w których konieczne  jest zastosowanie niewielkiego […]
Ostatnie wpisy