Jakie właściwości zdrowotne ma sól?

Jakie właściwości zdrowotne ma sól?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sól to wszechstronny składnik, który może zostać wykorzystany na wiele sposobów. Oprócz powszechnego użytku na potrzeby kuchenne, sól cechuje się wysokimi właściwościami zdrowotnymi. Roztwory solankowe stosuje się jako jeden z modeli inhalacji – te stosowane są najczęściej w sanatoriach. Należy jednak zaznaczyć, iż solanki coraz chętniej wykorzystywane są na indywidualnej drodze. 

Tradycyjna receptura

Oferty inhalacyjne pod postacią tężni zaczynają pojawiać się również i w nowoczesnych SPA oraz ośrodkach wypoczynkowych. A czym jest sama tężnia? To prosta budowla z drewna, dzięki której efektywnie zwiększymy stężenie soli w solance. Kiedyś przestrzenie te wykorzystywane były do produkcji klasycznej soli kuchennej, współcześnie stosowane są jako inhalatory. Średniej wielkości tężnia solankowa w domu nie wygeneruje wysokich kosztów, a przyczynić się będzie mogła do wyraźnej poprawy stanu zdrowia.

Odpowiednie stężenie soli pozwala na wytworzenie w tężni małego mikroklimatu – cechami zbieżnego z tym, który występuje nad morzem. Osoba przebywająca w pomieszczeniu przyswaja duże ilości jodu (ten wpływa chociażby na prawidłowe działanie tarczycy). Domowe inhalacje solankowe to dobre rozwiązanie dla osób borykających się z chorobami nerek czy wątroby, a także tymi, którym zależy na podniesieniu odporności. Obecnie projektowanie tężni solankowej skupia się na precyzyjnym rozmieszczeniu w środku wymaganych elementów. Niezbędna jest pompa do pompowania solanki oraz drewniana konstrukcja (z drewna iglastego) – ta oczyszcza środek i wypełnia ją mikroelementami. Regularna inhalacja solankowa pozytywnie wpłynie na odnowę biologiczną organizmu osoby, która zabiegom tym się poddaje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety permanentnych brwi
Zalety permanentnych brwi
Wykonanie makijażu każdego ranka potrafi być długotrwałym procesem zajmującym cenne minuty. W codziennym biegu i natłoku obowiązków wszyscy marzą o […]
Ostatnie wpisy