Jakie sprzętu użyć przy czyszczeniu paneli podłogowych?

Jakie sprzętu użyć przy czyszczeniu paneli podłogowych?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Panele podłogowe często zdobią nasze mieszkania. Świetnie się prezentują, a ich pielęgnacja jest stosunkowo  prosta. Należy o nią dbać regularnie, by uniknąć osadzania się brudu i powstawania nieestetycznych zacieków czy plam z wylanych napojów i innych płynów. Panele nie znoszą też wilgoci. Pod jej wpływem mogą  ulec dewastacji – wyginać się, zmieniać kształt, odklejać się od podłogi. Aby tego uniknąć, należy zainwestować w odpowiedni sprzęt do czyszczenia. Na początku będzie to odkurzacz, który pozwoli usunąć nagromadzony kurz i roztocza. Należy zadbać, by miał odpowiednio miękką końcówkę, która nie spowoduje powstawania rys. Warto również wybrać model, który posiada specjalne filtry pochłaniające roztocza, co jest szczególnie ważne dla alergików. Po wstępnym odkurzeniu pora na mycie podłogi.

Bez zacieków i smug

O mopach płaskich można mówić wiele, ale ich podstawową zaletą jest konstrukcja. Poziomy kształt prostokąta powoduje, że sprzęt dociera do różnych miejsc. Można nim umyć nie tylko powierzchnię podłogi, ale również obszary przy listwach oraz inne, trudno dostępne miejsca. To podstawowa zaleta, która odróżnia je od mopów sznurkowych czy paskowych. Sprawdzają się do podłóg wykonanych z różnych tworzyw, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne, ponieważ z łatwością można wsunąć je pod niskie meble bez konieczności ich przesuwania czy przenoszenia. Aby uniknąć przemęczenia i niepotrzebnego wysiłku fizycznego, warto zakupić modele obrotowe, które pozwolą na szybkie i łatwe odsączenie wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyciągi z ziół i ich wykorzystanie w zakresie ziołolecznictwa
Wyciągi z ziół i ich wykorzystanie w zakresie ziołolecznictwa
W związku z nadchodzącą jesienną falą grypy, lekarze nakłaniają do masowego szczepienia się. Czy wprowadzenie do organizmu szczepu wirusa jest […]
Ostatnie wpisy