Prześcieradło – który model będzie najlepszy?

Prześcieradło – który model będzie najlepszy?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowymi kryteriami przy wyborze prześcieradła są rodzaj materiału, z którego zostały wykonane, model – z gumką lub bez – oraz jego wielkość. Obecnie prześcieradła produkuje się z bawełny, frotte i dżerseju i każda z tych tkanin ma swoich fanów – bawełna doskonale odprowadza wilgoć i pozwala skórze oddychać, dżersej utrzymuje ciepło, ale pomimo tego nadaje się także na ciepłe miesiące, a frotte to gwarancja ciepła i przyjemnej w dotyku miękkości. Wielkość prześcieradła można określić bardzo łatwo – mierząc długość i szerokość materaca.

Prześcieradło – z gumką czy bez?

Choć prześcieradło bez gumki wygląda bardziej elegancko, zazwyczaj trzeba je częściej poprawiać i dbać o to, by wyglądało dobrze. Tradycyjne prześcieradła nadal cieszą się w Polsce sporą popularnością, ale doceniamy też nowocześniejsze rozwiązania. Prześcieradło z gumką lepiej przylega do materaca i nie przesuwa się, będzie więc odpowiednie dla tych spośród nas, którzy w nocy się wiercą i zwijają tradycyjne prześcieradło. Pamiętajmy jednak o tym, by dobrze dobrać jego wielkość – zbyt małe prześcieradło będzie się osuwać z brzegów materaca, a zbyt duże – rolować, tworząc niekomfortowe warunki snu. Może być też niewygodne w praniu – przez użycie w tym modelu gumki prześcieradło może zwijać się i „wciągać” inne rzeczy, które chcemy razem z nim wyprać.

Wybierając prześcieradło, należy zwracać uwagę na rodzaj materiału, model, wielkość oraz kolor. Dobór prześcieradła to kwestia indywidualna – nie istnieje jeden uniwersalny model, który sprawdzi się w każdych warunkach, w każdym domu.

Bogatą ofertę prześcieradeł frotte znajdziesz na np na stronie: https://www.nyks.pl/przescieradla/frotte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Milagros 27.10.2017

    ja mam prześcieradło z gumką i takie mi odpowiada bo się nie zwija podczas snu.

Rekomendowane
Agregat chłodniczy – obowiązkowy element chłodni samochodowej
Agregat chłodniczy – obowiązkowy element chłodni samochodowej
Wśród niezbędnych elementów profesjonalnie tworzonej chłodni samochodowej, najistotniejszym jest bez dwóch zdań agregat. To właśnie taka, specjalistyczna maszyna chłodząca pozwala […]
Ostatnie wpisy