Prześcieradło – który model będzie najlepszy?

Prześcieradło – który model będzie najlepszy?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowymi kryteriami przy wyborze prześcieradła są rodzaj materiału, z którego zostały wykonane, model – z gumką lub bez – oraz jego wielkość. Obecnie prześcieradła produkuje się z bawełny, frotte i dżerseju i każda z tych tkanin ma swoich fanów – bawełna doskonale odprowadza wilgoć i pozwala skórze oddychać, dżersej utrzymuje ciepło, ale pomimo tego nadaje się także na ciepłe miesiące, a frotte to gwarancja ciepła i przyjemnej w dotyku miękkości. Wielkość prześcieradła można określić bardzo łatwo – mierząc długość i szerokość materaca.

Prześcieradło – z gumką czy bez?

Choć prześcieradło bez gumki wygląda bardziej elegancko, zazwyczaj trzeba je częściej poprawiać i dbać o to, by wyglądało dobrze. Tradycyjne prześcieradła nadal cieszą się w Polsce sporą popularnością, ale doceniamy też nowocześniejsze rozwiązania. Prześcieradło z gumką lepiej przylega do materaca i nie przesuwa się, będzie więc odpowiednie dla tych spośród nas, którzy w nocy się wiercą i zwijają tradycyjne prześcieradło. Pamiętajmy jednak o tym, by dobrze dobrać jego wielkość – zbyt małe prześcieradło będzie się osuwać z brzegów materaca, a zbyt duże – rolować, tworząc niekomfortowe warunki snu. Może być też niewygodne w praniu – przez użycie w tym modelu gumki prześcieradło może zwijać się i „wciągać” inne rzeczy, które chcemy razem z nim wyprać.

Wybierając prześcieradło, należy zwracać uwagę na rodzaj materiału, model, wielkość oraz kolor. Dobór prześcieradła to kwestia indywidualna – nie istnieje jeden uniwersalny model, który sprawdzi się w każdych warunkach, w każdym domu.

Bogatą ofertę prześcieradeł frotte znajdziesz na np na stronie: https://www.nyks.pl/przescieradla/frotte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Milagros 27.10.2017

    ja mam prześcieradło z gumką i takie mi odpowiada bo się nie zwija podczas snu.

Rekomendowane
Na jakie elementy wyposażenia zwrócić uwagę przy prowadzeniu domu weselnego?
Na jakie elementy wyposażenia zwrócić uwagę przy prowadzeniu domu weselnego?
Jeśli w naszym lokalu zajmujemy się organizacją wesel czy innych imprez rodzinnych, z pewnością wiemy, jakimi elementami wyposażenia sali powinniśmy […]
Ostatnie wpisy