Hodowla gołębi – od czego zacząć?

Hodowla gołębi – od czego zacząć?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach liczba hodowców gołębi w Polsce wzrasta. Wynika to między innymi z tego, że ludzie zaczynają wracać do tego nieco zapomnianego hobby, mają też więcej wolnego czasu niż kiedyś. Oczywiście mowa o hodowcach amatorach, ponieważ zawodowców jest mniej więcej podobna liczba przez cały czas.

Niemniej właśnie do amatorów adresujemy nasz kolejny poradnik, w którym postaramy się powiedzieć kilka słów na temat tego, jak rozpocząć swoją nową hodowlę gołębi. Zapraszamy więc serdecznie do lektury naszego wpisu.

Początki w hodowli ptaków

Na początku musimy wygospodarować sobie trochę miejsca w ogrodzie na gołębnik. Nie musi być on wielki, jednak warto przewidzieć dodatkowe miejsce, ponieważ po jakimś czasie możemy zechcieć naszą hodowlę powiększyć. Gdy ptaki zadomowią się u nas i będziemy je regularnie dokarmiać, zapewne zauważymy że nie wystarczy dawać im jedynie chleba pokrojonego w kostkę.

Potrzebna będzie specjalna karma, dlatego od razu trzeba sobie znaleźć jakiś dobry sklep dla hodowców gołębi, gdzie będziemy się między innymi w taką karmę zaopatrywać. Dzięki temu nasze ptaki będą rosły jak na drożdżach i nie będzie im niczego brakować.

Oczywiście to nie wszystko. Potrzebne będą specjalne budki lęgowe, warto zakupić sobie także siodełka spoczynkowe, na których ptaki będą mogły komfortowo siedzieć na przykład w czasie spożywania pokarmów czy picia. Nie bez znaczenia będą specjalne preparaty do pielęgnacji ptaków, dostępne na przykład pod adresem http://mojgolab.pl/naturalis-propolis-250ml-p-467.html.

Przede wszystkim jednak nie ma się czego obawiać. Hodowla gołębi nie jest trudna, ptaki dobrze współpracują z hodowcami, nawet jeśli nie mamy wielkiego doświadczenia, lub gdy jesteśmy kompletnymi amatorami. Odpowiada za to głównie łatwość oswajania, jaka charakteryzuje gołębie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak często wymieniać meble?
Jak często wymieniać meble?
Wyposażenie mieszkania lub domu jest zadaniem trudnym, ale jednocześnie wymaga sporych nakładów finansowych. Wie o tym każdy, kto choć raz […]
Ostatnie wpisy