Co sprawić dziecku, aby poprzez zabawę mogło się rozwijać?

Co sprawić dziecku, aby poprzez zabawę mogło się rozwijać?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawa wspiera rozwój emocjonalny, intelektualny, estetyczny, duchowy, jak i ruchowy dziecka. Uczy funkcjonowania w społeczeństwie, jak i nawiązywania relacji. Pomaga trenować i zdobywać nowe umiejętności. Aby jednak spełniała wszystkie te funkcje, powinna być jak najbardziej kreatywna i dostosowana do konkretnego etapu rozwoju dziecka. Nie może być zatem zbyt trudna, przekraczająca jego bieżące możliwości ani zbyt nudna. Pomocne okazują się zabawki, których na rynku nie brakuje. Zastanawiając się jednak nad ich zakupem, należy wybrać zaufanego producenta, którego produkty posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Taką ofertę przedstawia producent Haba zabawki dostępne w jego asortymencie są nie tylko różnorodne, ale również świetnie wspomagają rozwój dziecka. Z kolei duża różnorodność sprawia, że każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie.

Lalki, klocki, układanki – wszystko, czego pragną dzieci

Każda z zabawek, właściwie zaprojektowana, z dopracowanymi szczegółami, może wpływać na różne elementy rozwoju dziecka. Klocki świetnie wspomagają zdolności przestrzenne i funkcje poznawcze. Zabawa lalkami może wspierać umiejętności społeczne czy manualne, a układanki – rozwój inteligencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Psycholog – jakie są jego kompetencje?
Psycholog – jakie są jego kompetencje?
Każdy z nas życzyłby sobie, aby jego zdrowie było jak najlepsze. Niestety czasami zdarza się, że pomimo naszych starań po […]
Ostatnie wpisy