Jakie funkcje mają nowoczesne komputery stacjonarne?

Jakie funkcje mają nowoczesne komputery stacjonarne?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zapewne uważa, że w czasach rozwoju branży komputerów przenośnych, czyli laptopów, notebooków i ultrabooków biznesowych, komputery stacjonarne już dawno odeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego, bowiem wbrew pozorom są one nadal powszechnie używane i w wielu przypadkach sprawdzają się nawet lepiej niż sprzęty mobilne. Trzeba również zauważyć, że nowoczesne pecety nadążają za trendami i znakomicie odpowiadają potrzebom oraz oczekiwaniom użytkowników.

Liczy się wnętrze

W komputer stacjonarny dell warto zainwestować z kilku kluczowych powodów. Po pierwsze, są to urządzenia znacznie wydajniejsze od laptopów i można je w łatwy sposób rozbudować lub zmodyfikować. Po drugie, praca przy stanowisku stacjonarnym jest o wiele bardziej komfortowa niż praca przy notebooku. Pecet doskonale sprawdzi się więc zwłaszcza w sytuacji, gdy przeważnie pracujemy stacjonarnie i nie musimy się nigdzie ze swoim sprzętem przemieszczać.

Warto podkreślić, że nowoczesne komputery stacjonarne mogą się pochwalić doskonałymi parametrami. Dotyczy to zarówno droższych urządzeń, takich jak komputery Apple, jak i sprzętów mniej znanych marek. A zatem na początku zwróćmy uwagę na procesor. Charakteryzuje się on zazwyczaj taktowaniem zegara na poziomie 3,5 GHz i posiadaniem nawet 8 rdzeni, co w przypadku laptopa jest prawie niespotykane.

Następnym istotnym parametrem jest pamięć RAM, która tutaj wynosi minimum 4 GB, a często 8 GB lub nawet 16 GB. Należy również dodać, że w komputerach stacjonarnych montowane są przeważnie dyski twarde o pojemności nie mniejszej niż 1TB (1000 GB), dzięki czemu można na nich przechowywać mnóstwo plików z muzyką, filmami, projektami czy dokumentami tekstowymi. Poza tym, omawiane urządzenia idealnie nadają się do grania w najbardziej wymagające gry, ponieważ są w zdecydowanej większości wyposażone w dobrą kartę graficzną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest Digital Signage  ?
Co to jest Digital Signage ?
Digital Signage (DOOH – Digital out-of-home) jest popularnie nazywany tak zwanym „cyfrowym wyjściem z domu”. Jest to niczym innym niż […]
Ostatnie wpisy