Cięcie laserem blach stalowych – co to jest i na czym polega?

Cięcie laserem blach stalowych – co to jest i na czym polega?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Cięcie laserowe stali jest procesem stosowanym do cięcia blach stalowych do określonych kształtów i rozmiarów. 

Na czym polega?

Polega on na użyciu wiązki laserowej do przecięcia materiału zamiast użycia ostrza lub wiertła. Metoda ta jest często stosowana w przemyśle wytwórczym, gdzie wymagana jest wysoka precyzja cięcia.

Proces obejmuje wykorzystanie sterowanych komputerowo maszyn, które mają oś pionową lub poziomą. Materiał jest umieszczany wewnątrz maszyny pod ciśnieniem, a wiązka lasera przechodzi przez niego, aby stworzyć pożądany kształt lub projekt. Istnieją również pewne rodzaje cięcia laserowego stali, które można wykonać ręcznie, ale jest to mniej powszechne niż inne metody.

Historia

Technologia cięcia laserowego istnieje od lat 60-tych, ale stała się popularna w przemyśle dopiero w latach 80-tych, kiedy to niektóre firmy zaczęły stosować ją jako część swoich procesów produkcyjnych. Początkowo wykorzystywano ją raczej do celów przemysłowych niż do użytku osobistego, np. do wykonywania otworów lub grawerowania wzorów na powierzchniach metalowych. Obecnie jednak dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń, które mogą być używane w domu przez każdego, kto interesuje się projektami DIY lub pracą rzemieślniczą.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to koniecznie sprawdź stronę: https://valor-cnc.pl/oferta/ciecie-blach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
System jednego klucza – gdzie można go stosować?
System jednego klucza – gdzie można go stosować?
System jednego klucza to świetny sposób na sterowanie systemem automatyki domowej. Jest łatwy w użyciu, elastyczny i bezpieczny. System może […]
Ostatnie wpisy