Jakich kosmetyków używać, by nie zapychać porów?

Jakich kosmetyków używać, by nie zapychać porów?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób korzysta na co dzień z wielu kosmetyków. Przede wszystkim dotyczy to przedstawicielek płci pięknej. Niestety, niektóre produkty, zarówno te pielęgnacyjne jak i przeznaczone do makijażu, mogą zapychać nasze pory i powodować niedoskonałości. Aby móc cieszyć się promienną i wolną od stanów zapalnych skórą, warto byłoby więc sięgnąć po kosmetyki o naturalnych składach. 

Postaw na naturalny, krem, żel oraz podkład

Wśród podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych, które powinna mieć w swojej kosmetyczce każda kobieta wyróżnić należy bez wątpienia krem do twarzy oraz żel oczyszczający. Większość pań nie zrezygnuje także z podkładu, który pozwala na wyrównanie kolorytu skóry i ukrycie ewentualnych niedoskonałości. Jeżeli chodzi o krem, powinien on przede wszystkim nawilżać cerę i przygotować ją na użycie podkładu. Jeśli nasza cera jest sucha, warto poszukiwać kremów naturalnych o treściwej konsystencji. Posiadaczki cer tłustych powinny jednak stawiać na lekkie, nieobciążające cery formuły. Żel powinien zaś umożliwiać skuteczne, ale i delikatne oczyszczenie cery.

Po jakie zaś sięgnąć kosmetyki kolorowe, aby nie zapchać porów? Naturalne kosmetyki do makijażu to przede wszystkim podkłady i pudry mineralne. Są one najczęściej dostępne w formie sypkiej i charakteryzują się różnym stopniem krycia. W ofercie drogerii znajdziemy zarówno podkłady matujące jak i mocno kryjące. Mineralne kosmetyki tuszujące niedoskonałości są lekkie, więc nie zapychają porów. Na dodatek, ochraniają nas one przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Jest to jednak tylko ochrona fizyczna, dlatego w przypadku dłuższej ekspozycji na słońce i tak warto byłoby użyć filtrów chemicznych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealne czapki dla dzieci na zimę
Idealne czapki dla dzieci na zimę
Każdy odpowiedzialny rodzic wie, że czapka jest jednym z podstawowych elementów zimowej garderoby dziecięcej. Nie możemy traktować jej jedynie jako […]
Ostatnie wpisy