Jaka jest różnica między książką czarno-białą a kolorową?

Jaka jest różnica między książką czarno-białą a kolorową?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość ludzi zakłada, że książka jest czarno-biała lub kolorowa. W rzeczywistości istnieje wiele różnych sposobów na wyprodukowanie książki i wszystkie one mogą być uznane za czarno-białe lub kolorowe.

Jaka jest różnica między książką czarno-białą a kolorową?

Pierwszym krokiem w odpowiedzi na to pytanie jest zrozumienie, co składa się na książkę. Istnieją trzy podstawowe składniki każdej książki: tekst, obrazy i ilustracje. Każdy z tych elementów może być wykonany w wersji czarno-białej lub kolorowej. Wybór zależy od rodzaju metody druku, która zostanie użyta do produkcji książek.

Tekst w książce

Druk książek jest bardzo zróżnicowany jeśli chodzi o tekst. Tekst może być drukowany przy użyciu jednej z dwóch metod: druku offsetowego lub druku cyfrowego. Druk offsetowy istnieje od dziesięcioleci i polega na umieszczaniu na papierze podniesionych liter za pomocą metalowych płyt, które są następnie dociskane do arkuszy papieru za pomocą ciepła, ciśnienia i wody (lub farby). Ten rodzaj druku pozwala uzyskać wysokiej jakości tekst, który jest wyraźny, pogrubiony, głęboki i ciemny. Druk cyfrowy wykorzystuje komputery do umieszczania tekstu na papierze zamiast metalowych płyt. W wyniku tego powstaje jaśniejszy tekst, który może nie mieć tak dużego kontrastu jak tekst drukowany techniką offsetową, ale nadal wygląda dobrze dla większości celów (może z wyjątkiem czytania w całkowitej ciemności). Tekst wyprodukowany za pomocą druku cyfrowego jest zazwyczaj droższy niż offsetowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bezpieczeństwo w domu – o jakich rozwiązaniach warto pomyśleć?
Bezpieczeństwo w domu – o jakich rozwiązaniach warto pomyśleć?
Zawsze można zwiększyć bezpieczeństwo w swoim domu. Dodatkowe akcesoria nie tylko chronią najbliższych członków rodziny przed ewentualną kradzieżą, ale także […]
Ostatnie wpisy