Jak dobrać strój do biegania do warunków atmosferycznych?

Jak dobrać strój do biegania do warunków atmosferycznych?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O tym, jak trudne jest dobre dobranie stroju  dla biegacza do warunków atmosferycznych, wie każdy, kto chociaż raz przebiegł kilka kilometrów. Zazwyczaj w czasie joggingu po kilkuset metrach jest nam gorąco, a co za tym idzie, odczuwamy dyskomfort. Latem każdy ruch sprawia nam problem, natomiast zimą chwilowy przystanek sprawia, że momentalnie marzniemy. Chcąc rozwiązać ten problem, warto zajrzeć do dobrego sklepu z akcesoriami dla biegaczy. Wchodząc np. na podaną witrynę internetową https://www.runshop.pl/koszulki-do-biegania,c2.html kupimy świetne koszulki renomowanych marek, które sprawdzą się podczas wielokilometrowych tras.

Ubiór na cebulkę to nie zawsze dobry pomysł

Nietrudno wyobrazić sobie jak niewygodne jest bieganie z kurtą przewiązaną wokół pasa lub z czapką trzymaną w ręce. Aby uniknąć takich sytuacji, weźmy pod uwagę, że silny chłód odczujemy jedynie na początku treningu. Po szybkiej rozgrzewce nie będziemy mieli potrzeby rozbierania się z poszczególnych warstw, jeśli dobrze je dobierzemy. W ciepłe dni najlepiej ubierać topy oraz krótkie spodenki z tkaniny technicznej. Jesienią lepiej egzamin zdadzą legginsy i koszulki z długi rękawem, natomiast zimą powinniśmy uzupełnić ten strój o bieliznę termiczną, rękawiczki, jak również opaskę na uszy. Nie możemy zapomnieć też o dobrych butach. Najlepiej sprawdzają się przewiewne, lekkie modele, jednak nie zapominajmy, że inna podeszwa jest przeznaczona do biegania po asfalcie, inna do biegów przełajowych, a jeszcze inna na powierzchnie mokre lub oblodzone, które wymagają dużej przyczepności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są szczudła malarskie i gdzie się je wykorzystuje?
Czym są szczudła malarskie i gdzie się je wykorzystuje?
W branży budowlano-remontowej bardzo często wykorzystuje się specjalne szczudła malarskie. Składają się one z regulowanego, niezwykle solidnego stelażu wykonanego z […]
Ostatnie wpisy