Jak zaaranżować nowo powstały taras?

Jak zaaranżować nowo powstały taras?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie tarasu przylegającego bezpośrednio do obiektu mieszkalnego. Jest to bowiem miejsce idealnie nadające się do spożywania weekendowych śniadań, relaksowania się przy książce, urządzania kameralnych imprez dla znajomych, a także obserwowania zachodów słońca podczas letnich wieczorów. O funkcjonalności tarasu decyduje zawsze jego umiejętne zaaranżowanie, czyli wyposażenie w niezbędne elementy o charakterze użytkowym i dekoracyjnym. Doskonale sprawdzą się tutaj zwłaszcza wygodne meble ogrodowe – stolik kawowy, krzesła, lekka sofa czy ławeczka.

Bez efektownych roślin ani rusz

Wspomniane we wstępie meble pozwolą nam w pełni komfortowo spędzać wolny czas na tarasie. Najlepiej sprawdzą się modele z technorattanu bądź aluminium, ponieważ są lekkie (a tym samym mobilne), estetyczne wizualnie, stosunkowo łatwe w czyszczeniu oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Ciekawą alternatywę stanowią wyjątkowo atrakcyjne pod względem wizualnym meble z naturalnego drewna egzotycznego, których nie można jednak zostawiać w okresie jesiennym i zimowym pod chmurką. Drugą kategorią elementów wzbogacających wystrój tarasu są bez wątpienia konkretne rośliny – zarówno te umieszczone w dekoracyjnych doniczkach, jak i pnące się po drabinkach okalających konstrukcję. Do polecanych gatunków zaliczamy bluszcze, niewielkie iglaki, azalie, cyprysiki, krzewuszki, kaktusy i berberysy.  Oto pozostałe rozwiązania godne uwagi:

– stylowe lampiony dające nastrojowe światło,

– mata wiklinowa osłaniająca wnętrze przed wiatrem, 

– hamak służący do popołudniowych drzemek,

– miękkie poduszki,

– grill gazowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego podczas tworzenia kiszonki dla zwierząt warto wykorzystać folię ochronną?
Dlaczego podczas tworzenia kiszonki dla zwierząt warto wykorzystać folię ochronną?
Przyjmuje się, że w okresie zimowym pasza dla bydła powinna zawierać kiszonkę, siano oraz słomę. Do przygotowywania kiszonki wykorzystuje się […]
Ostatnie wpisy