Jak dbać o naturalne peruki?

Jak dbać o naturalne peruki?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Peruki z naturalnych włosów charakteryzują się większą wytrzymałością niż te wykonane z materiałów syntetycznych. Jednak aby peruka taka wyglądała pięknie i długo nam służyła, nie możemy zapominać o jej właściwej pielęgnacji. Podobnie jak naturalne włosy musimy myć ją, właściwie suszyć oraz używać odpowiednich preparatów w postaci szamponów i odżywek.

Podstawy pielęgnacji naturalnej peruki

Pierwszym najważniejszym krokiem jest dostosowanie częstotliwości mycia do jej używania. Im częściej ją zakładamy, tym częściej należy ją myć. Optymalnym rozwiązaniem przy codziennym użytkowaniu jest mycie peruki dwa razy w tygodniu. Pierwszym krokiem jest umieszczenie jej na stojaku oraz zmoczenie delikatnym strumieniem wody, zaczynając od nasady. Stosując specjalistyczny szampon, nakładamy go od góry, a następnie delikatnie palcami lub grzebieniem rozprowadzamy go ku dołowi.

Spłukiwanie odbywa się w tym samym kierunku, czyli od góry do dołu. Ten etap możemy zakończyć dopiero po wypłukaniu wszystkich pozostałości preparatu. Dobrą praktyką jest nakładanie na peruki naturalne odżywek, które pozytywnie wpływają na nawilżenie struktury włosa i poprawiają jego kondycję. Suszenie rozpoczynamy od zawinięcia peruki w ręcznik i pozbycia się nadmiaru wody. Najlepiej, by peruka schła w naturalny sposób na stojaku.

Czego nie należy robić z naturalną peruką?

Warto pamiętać, że są czynności, które mogą negatywnie wpłynąć na wygląd i trwałość peruki. Przy nakładaniu odżywki omijajmy miejsca blisko węzełków podtrzymujących. Może to bowiem prowadzić do ich poluzowania. Podobne działanie mają również preparaty do układanie np. lakiery. Niezalecane jest też zbyt intensywne czesanie, które może prowadzić do osłabienia włosów. Peruki naturalne nie reagują też zbyt dobrze na częste używanie akcesoriów do suszenia włosów. Nadmierne ich stosowanie może prowadzić do przesuszenia włosów i finalnie do ich wypadania.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym: https://hairlux.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób kancelaria może pomóc Ci umorzyć długi?
W jaki sposób kancelaria może pomóc Ci umorzyć długi?
Prawo może być wykorzystane, aby pomóc Ci w umorzeniu długów. Dług, który został umorzony, nie będzie już ścigany przez wierzycieli, […]
Ostatnie wpisy