Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

Jak wspierać rozwój przedszkolaka?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci w wieku przedszkolnym przechodzą właśnie etap intensywnego rozwoju na wszystkich polach. Zarówno rozwój ruchowy, jak i umysłowy wymagają wsparcia ze strony rodziców i umiejętnego prowadzenia, dzięki któremu maluch w przyszłości łatwiej zdobędzie dalsze umiejętności niezbędne w dorosłym życiu. Pamiętajmy przy tym, że kilkulatki uczą się tylko i wyłącznie przez zabawę – nie będą w stanie skupić się na dłużej, jeśli nie zaproponujemy im ciekawej formy przekazywania wiedzy. Jak więc zadbać o wszechstronny rozwój przedszkolaków?

W co bawić się z przedszkolakiem?

Kreatywne zabawy to najprostszy sposób, by zapewnić maluchowi prawidłowy rozwój. Warto zadbać o codzienną dawkę ruchu – w tym celu przydadzą się piłki, skakanki, hulajnogi czy rowerki. Nawet zwykły długi spacer z wizytą na placu zabaw to dobra okazja do spożytkowania nadmiaru energii, a przy tym świetne ćwiczenie ogólnorozwojowe, które wesprze prawidłowy rozwój szkieletu i mięśni dziecka.

W domu natomiast dobrze jest ćwiczyć takie umiejętności jak skupienie, cierpliwość i samodzielne rozwiązywanie problemów. Doskonałym sposobem na to są zabawki kreatywne i edukacyjne, których duży wybór znajdziemy np. na stronie: https://tuliki.pl/c/389/zabawki-kreatywne-i-edukacyjne-dla-dzieci.html. Rozmaite układanki, puzzle i stoliki edukacyjne w miłych kolorach i z ciekawymi nadrukami przyciągną uwagę przedszkolaków na dłużej, dzięki czemu łatwiej będzie im się skupić i zaangażować w jedną czynność. Gadżety takie jak gry magnetyczne to także dobry sposób na fajną zabawę z rodzicami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na podstawie jakich cech dokonać wyboru kominka do domu?
Na podstawie jakich cech dokonać wyboru kominka do domu?
Kominek jest bardzo ważnym elementem we wnętrzu każdego domu. Może odmienić całe pomieszczenie, czyniąc je bardziej przytulnym i romantycznym. Jednak […]
Ostatnie wpisy