Bieganie – jakie daje korzyści dla zdrowia?

Bieganie – jakie daje korzyści dla zdrowia?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uprawianie amatorskiego sportu stało się bardzo popularne. Wiele osób odwiedza sale fitness, siłownie, baseny. Powszechna jest także aktywność na świeżym powietrzu. Popularna stała się jazda na rowerze, nordic walking, długie spacery. Najwięcej jednak osób uprawia bieganie.

Jaki wpływ na organizm ma aktywność na świeżym powietrzu

Każdy czas spędzony na świeżym powietrzu, szczególnie gdy jest połączony z wysiłkiem fizycznym, ma dobry wpływ na organizm. Podczas aktywności wzmacniają się mięśnie, zwiększa się pojemność płuc, krew jest bardziej natleniona, a serce pracuje dużo lepiej. Wzmożony wysiłek zapobiega osteoporozie i ma dobry wpływ na pracę mózgu. Przyczynia się do obniżenia złego cholesterolu, spadku ciśnienia krwi a przede wszystkim do redukcji masy ciała. Niezaprzeczalnym efektem aktywności fizycznej jest zadowolenie z siebie, rozładowanie złych emocji, lepszy sen i wzrost apetytu.

Bardzo ważne jest też to żeby do biegania i innych aktywności odpowiednio się ubrać. Przydadzą się wygodne sportowe buty, czapka do biegania, legginsy i odpowiedniej grubości kurtka. Strój nie może ograniczać ruchów, musi zapewniać komfort termiczny, ale nie może być zbyt gruby. Biegacze twierdzą, że nie ma złej pogody, jest tylko źle dobrany strój.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Koszty współpracy z biurem rachunkowym – czy jest to opłacalne?
Koszty współpracy z biurem rachunkowym – czy jest to opłacalne?
Z księgowością i sprawami rachunkowymi w firmie można poradzić sobie na różne sposoby, ale zdecydowanie najczęściej jest to po prostu […]
Ostatnie wpisy