Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie?

Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy maluch marzy o własnym miejscu w ogródku. Aby zaprojektować bezpieczną i przyjazną przestrzeń do aktywności na świeżym powietrzu, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. To jaki plac zabaw w ogrodzie sprawdzi się najlepiej, zależy od wieku dziecka. Dobrze zacząć od piaskownicy, która zda egzamin już w przypadku rocznego niemowlaka. Wraz z rozwojem małego użytkownika, możemy dokupić huśtawkę lub niedużą zjeżdżalnię.

Dla starszych pociech doskonałym pomysłem będzie domek. Posłuży jako miejsce spotkań z kolegami i stanie się towarzyszem bardzo wielu niezapomnianych chwil. Jeśli nasze dziecko jest zafascynowane np. strażą pożarną, możemy pokusić się o zbudowanie drewnianego wozu strażackiego lub remizy, dla fana kolei świetnym rozwiązaniem jest drewniana ciuchcia, natomiast małą księżniczkę zachwyci miniaturowy zamek z wieżyczkami.

Gdzie kupić sprzęty i akcesoria na przydomowy plac zabaw?

Nie mając wystarczająco dużo czasu na własnoręczne stworzenie odpowiednich konstrukcji, możemy skorzystać z gotowych rozwiązań. Decydując się na gotowy plac zabaw do ogrodu projekt na miarę naszych oczekiwań z pewnością znajdziemy w internecie. Na rynku funkcjonuje wielu producentów oferujących gotowe zestawy huśtawek, bujaków, piaskownic, a nawet ścianek wspinaczkowych, które dzieci pokochają. Należy jednak pamiętać, że taki zakup wiąże się z dużym kosztem. Przeglądając propozycje sklepów online, warto również zwrócić uwagę na odpowiednie certyfikaty zapewniające o zachowaniu wszystkich niezbędnych procedur, które zapewnią bezpieczeństwo najmłodszym członkom naszej rodziny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak izoluje się budynki przed wilgocią?
Jak izoluje się budynki przed wilgocią?
Wilgoć stanowi realne zagrożenie dla konstrukcji budynku i jego mieszkańców. Nie należy jej bagatelizować jako że stanowi idealne środowisko do […]
Ostatnie wpisy