Styl skandynawski – jakie wybrać meble?

Styl skandynawski – jakie wybrać meble?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl skandynawski od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem w zakresie aranżacji wnętrz  i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacji uległa zmianie w najbliższej przyszłości. Wynika to z faktu, że charakteryzuje się połączeniem minimalistycznej prostoty z wysoką funkcjonalnością. Jego wyróżnikiem są z pewnością meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak choćby drewno, wiklina, rattan, kamień, len czy bawełna. W dalszej części artykułu zostanie wymienionych kilka szczególnie godnych polecenia konstrukcji. 

Stolik kawowy to dobre urozmaicenie wystroju

W pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim pożądane są meble utrzymane w kolorystyce brązowej, białej, szarej, beżowej i błękitnej (tzw. barwy ziemi). Jeśli chodzi o salon, to warto tam umieścić przede wszystkim estetyczny stolik kawowy – koniecznie z okrągłym bądź prostokątnym blatem wykonanym z drewna oraz porządnymi nogami ze stali. Taki model bez problemu kupimy w tym sklepie online: https://hugle.pl/139-stoliki-kawowe-metalowe-z-drewnianym-blatem. Pozostałe konstrukcje przydatne w pokoju dziennym to komfortowa sofa pokryta lnianym obiciem, zestaw foteli typu uszak i drewniana szafka RTV na krótkich nóżkach metalowych montowanych pod skosem. Z kolei w kuchni doskonale sprawdzi się zabudowa modułowa, pozwalająca na dowolną zmianę pozycji poszczególnych szafek i półek. Oto inne wartościowe meble utrzymane w stylistyce skandynawskiej:

-stół jadalniany z długim, dębowym blatem,

-wiklinowa huśtawka pełniąca rolę miejsca do relaksu,

-wysoka szafa z przesuwnymi drzwiami,

-łóżko tapicerowane białą tkaniną,

-nowoczesna toaletka konsola z wysuwanymi szufladami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o naturalne peruki?
Jak dbać o naturalne peruki?
Peruki z naturalnych włosów charakteryzują się większą wytrzymałością niż te wykonane z materiałów syntetycznych. Jednak aby peruka taka wyglądała pięknie […]
Ostatnie wpisy