Jak unowocześnić kuchnię?

Jak unowocześnić kuchnię?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to jedno z najczęściej użytkowanych wnętrz w całym domu, ponieważ służy do przygotowywania i spożywania posiłków, a nierzadko też stanowi miejsce do długich rozmów. Z tego powodu co jakiś czas warto wprowadzić do niej powiew świeżości, dokonując konkretnych zmian w zakresie aranżacji. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście wymiana mebli. Jeśli interesują nas nowoczesne kuchnie Stolkar to producent oferujący mnóstwo konstrukcji wyróżniających się oryginalnym designem i ponadprzeciętną jakością wykonania. 

Generalny remont często nie jest konieczny

Kuchnię można z powodzeniem unowocześnić poprzez umieszczenie w niej funkcjonalnych mebli o współczesnym wzornictwie. Mowa tutaj m.in. o szafkach dębowych z systemem automatycznego domyku, kamiennych blatach (marmurowych, granitowych) czy kredensach z matowymi, antypoślizgowymi frontami. Wyraźnych zmian w przestrzeni kuchennej dokonamy też znacznie niższym kosztem. Wystarczy bowiem wymienić same drzwiczki od szafek (np. na szklane), pomalować ściany na interesujący kolor (seledynowy, żółty), zamontować wyjątkowo atrakcyjne uchwyty i gałki (np. wykonane z mosiądzu), powiesić nieszablonowe obrazy lub plakaty czy zainstalować innowacyjne oświetlenie LED w postaci okrągłej lampy sufitowej, listew halogenowych i pojedynczych opraw (w miejscach trudno dostępnych i słabo rozjaśnionych).

Oprócz tego ciekawym pomysłem jest bez wątpienia modyfikacja aranżacji okien, polegająca choćby na zastąpieniu tradycyjnych firan nowoczesnymi roletami rzymskimi, ewentualnie żaluzjami z automatycznym napędem. Sprawdzi się też wprowadzenie konkretnych elementów dekoracyjnych – ozdobnej misy z owocami, porcelanowych figurek bądź stalowych dozowników na oliwę i olej.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego służy silnik elektryczny?
Do czego służy silnik elektryczny?
Czy wyobrażasz sobie życie bez prądu? Czasem można usłyszeć, że komuś grozi blackout. Trudno sobie wyobrazić, co wtedy mogłoby się […]
Ostatnie wpisy