Jak unowocześnić kuchnię?

Jak unowocześnić kuchnię?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to jedno z najczęściej użytkowanych wnętrz w całym domu, ponieważ służy do przygotowywania i spożywania posiłków, a nierzadko też stanowi miejsce do długich rozmów. Z tego powodu co jakiś czas warto wprowadzić do niej powiew świeżości, dokonując konkretnych zmian w zakresie aranżacji. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście wymiana mebli. Jeśli interesują nas nowoczesne kuchnie Stolkar to producent oferujący mnóstwo konstrukcji wyróżniających się oryginalnym designem i ponadprzeciętną jakością wykonania. 

Generalny remont często nie jest konieczny

Kuchnię można z powodzeniem unowocześnić poprzez umieszczenie w niej funkcjonalnych mebli o współczesnym wzornictwie. Mowa tutaj m.in. o szafkach dębowych z systemem automatycznego domyku, kamiennych blatach (marmurowych, granitowych) czy kredensach z matowymi, antypoślizgowymi frontami. Wyraźnych zmian w przestrzeni kuchennej dokonamy też znacznie niższym kosztem. Wystarczy bowiem wymienić same drzwiczki od szafek (np. na szklane), pomalować ściany na interesujący kolor (seledynowy, żółty), zamontować wyjątkowo atrakcyjne uchwyty i gałki (np. wykonane z mosiądzu), powiesić nieszablonowe obrazy lub plakaty czy zainstalować innowacyjne oświetlenie LED w postaci okrągłej lampy sufitowej, listew halogenowych i pojedynczych opraw (w miejscach trudno dostępnych i słabo rozjaśnionych).

Oprócz tego ciekawym pomysłem jest bez wątpienia modyfikacja aranżacji okien, polegająca choćby na zastąpieniu tradycyjnych firan nowoczesnymi roletami rzymskimi, ewentualnie żaluzjami z automatycznym napędem. Sprawdzi się też wprowadzenie konkretnych elementów dekoracyjnych – ozdobnej misy z owocami, porcelanowych figurek bądź stalowych dozowników na oliwę i olej.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć nowoczesny dom niczym z przyszłości – w co warto zainwestować?
Jak stworzyć nowoczesny dom niczym z przyszłości – w co warto zainwestować?
Intensywnie postępujący rozwój technologiczny sprawił, że możemy dziś dysponować wieloma rozwiązaniami, o których kiedyś nawet by się nam nie śniło. […]
Ostatnie wpisy