Jak skonstruowana jest wiata rolnicza?

Jak skonstruowana jest wiata rolnicza?
multitematyczny
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowanie wiaty wiąże się z pewnymi wymogami prawnymi. Jeśli wiaty rolnicze powstaną na działce właściciela, to konieczne jest zgłoszenie tego faktu do starostwa powiatowego. W innym wypadku konstrukcja zostanie potraktowana jako samowola budowlana. Przed rozpoczęciem prac należy pozyskać pisemne decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, po czym złożyć stosowny wniosek o pozwolenie na budowę wraz z projektem tego przedsięwzięcia.

Wymagane będzie także zezwolenie potwierdzające prawo do dysponowania nieruchomością także w celach budowlanych. Uzyskanie tych wszystkich dokumentów pozwala na podjęcie prac, a następnie legalizację powstałej budowli. Pozwolenia nie są konieczne w przypadku wiat, których powierzchnia nie przekracza 25 m² w mieście i 35 m² poza nim. W takim wypadku wystarczy tylko zgłosić zamiar budowy do właściwego urzędu.

Drewniana, murowana czy stalowa?

Poza formalnościami bardzo ważny jest projekt wiaty, a przede wszystkim jej konstrukcja. Najprostsza składa się z dachu oraz elementów wspierających i utrzymujących górną część. W dolnej przestrzeni składowane są zwykle narzędzia oraz maszyny rolnicze. Ważne jest wymierzenie odpowiednich kątów między ścianami a dachem, by utrzymały stabilność nawet podczas niesprzyjających warunków zewnętrznych. O tym decyduje również materiał, z którego wiata jest wykonana, dlatego konstrukcje stalowe Wielkopolska oferuje wiele takich usług, wydają się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Wiaty mogą być również drewniane i murowane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety mebli ogrodowych
Zalety mebli ogrodowych
Odpowiednie urządzenie strefy wypoczynkowej w ogrodzie to rzecz niezwykle istotna, ponieważ zależy od tego poziom komfortu w trakcie relaksowania się […]
Ostatnie wpisy