Jak przygotować samochód do sportu?

Jak przygotować samochód do sportu?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapewne każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, miał okazję oglądać wyścig samochodowy. Podziwialiśmy szybkie, mocne samochody, które cechowały się niezwykłą wytrzymałością i przyczepnością. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, iż przygotowanie auta do sportu, to niezwykle wymagająca procedura, wymagająca nie tylko dużych nakładów finansowych, ale i znalezienia odpowiedniego, fachowego warsztatu, który zapewni nam jakość wykonania. To, jak zostanie przygotowany samochód, zależy od przeznaczenia i stopnia zaawansowania wyścigów.

Jak przygotować auto do sportu?

W przypadku przygotowywania samochodu do rajdów i wyścigów, możemy wyróżnić dwa stopnie wykonania:

  • auto, które zostanie dopuszczone do jazdy oraz gwarantuje względne bezpieczeństwo,
  • auto designerskie, którym można zdobywać podium i zapisać się w historii.

Jak realizacja tych typów przedkłada się na cenę oraz, jak powinny zostać wyposażone auta?

Przygotowanie samochodu, którym możemy startować w wyścigach, oraz który zagwarantuje nam bezpieczeństwo to koszt około 15 tysięcy złotych. Oczywiście, jest to również uzależnione od części, ich dostępności i ceny na rynku. Przykładowo, części do Subaru Impreza wrx oraz Ralliart są stosunkowo często spotykane – zarówno nowe, jak i używane. W takim aucie należy zamontować specjalistyczne elementy, takie jak: klatka, fotele, pasy, folie anty-odpryskowe, system gaśniczy, wyłącznik prądu, zawieszenie, płyta pod silnik, wydech, kierownica, zapinki, hamulce (klocki, płyn, itp.).

Auto profesjonalne, oprócz powyższych części, wymaga dodatkowo m.in.: wyspawania nadwozia i punktów mocowania zawieszenia, krótkiego przełożenia głównego skrzyni biegów, metalowego sprzęgła, wzmacnianych przewodów hamulcowych. Są to części z wyższej półki, a koszt realizacji takiego auta, to nawet 60 tysięcy złotych.

Przygotowanie samochodu do sportu, to duże przedsięwzięcie, które jednak umożliwia nam wkroczenie do fascynującego świata motosportu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stacja robocza – czym jest i jakie jest jej zastosowanie
Stacja robocza – czym jest i jakie jest jej zastosowanie
Czym są stacje robocze? Komputery to urządzenia, które są powszechnie wykorzystywane zarówno w pracy, jak i w domu. W zależności […]
Ostatnie wpisy