Jak przygotować samochód do sportu?

Jak przygotować samochód do sportu?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapewne każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, miał okazję oglądać wyścig samochodowy. Podziwialiśmy szybkie, mocne samochody, które cechowały się niezwykłą wytrzymałością i przyczepnością. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, iż przygotowanie auta do sportu, to niezwykle wymagająca procedura, wymagająca nie tylko dużych nakładów finansowych, ale i znalezienia odpowiedniego, fachowego warsztatu, który zapewni nam jakość wykonania. To, jak zostanie przygotowany samochód, zależy od przeznaczenia i stopnia zaawansowania wyścigów.

Jak przygotować auto do sportu?

W przypadku przygotowywania samochodu do rajdów i wyścigów, możemy wyróżnić dwa stopnie wykonania:

  • auto, które zostanie dopuszczone do jazdy oraz gwarantuje względne bezpieczeństwo,
  • auto designerskie, którym można zdobywać podium i zapisać się w historii.

Jak realizacja tych typów przedkłada się na cenę oraz, jak powinny zostać wyposażone auta?

Przygotowanie samochodu, którym możemy startować w wyścigach, oraz który zagwarantuje nam bezpieczeństwo to koszt około 15 tysięcy złotych. Oczywiście, jest to również uzależnione od części, ich dostępności i ceny na rynku. Przykładowo, części do Subaru Impreza wrx oraz Ralliart są stosunkowo często spotykane – zarówno nowe, jak i używane. W takim aucie należy zamontować specjalistyczne elementy, takie jak: klatka, fotele, pasy, folie anty-odpryskowe, system gaśniczy, wyłącznik prądu, zawieszenie, płyta pod silnik, wydech, kierownica, zapinki, hamulce (klocki, płyn, itp.).

Auto profesjonalne, oprócz powyższych części, wymaga dodatkowo m.in.: wyspawania nadwozia i punktów mocowania zawieszenia, krótkiego przełożenia głównego skrzyni biegów, metalowego sprzęgła, wzmacnianych przewodów hamulcowych. Są to części z wyższej półki, a koszt realizacji takiego auta, to nawet 60 tysięcy złotych.

Przygotowanie samochodu do sportu, to duże przedsięwzięcie, które jednak umożliwia nam wkroczenie do fascynującego świata motosportu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak drewno wpływa na klimat pomieszczenia czy domu?
Jak drewno wpływa na klimat pomieszczenia czy domu?
Drewno to materiał, który towarzyszył ludziom przez wieki. Dlatego nic dziwnego, że wiele osób swobodnie i komfortowo czuje się w […]
Ostatnie wpisy