Jak odchudzać się octem jabłkowym?

Jak odchudzać się octem jabłkowym?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które chcą schudnąć, szukają różnych sposobów walki z nadprogramowymi kilogramami. Jedną z takich metod jest odchudzanie się octem jabłkowym.

Ocet jabłkowy stosowany jest głównie w kuchni, jako przyprawa do sosów, dipów, sałatek i mięs. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego właściwości leczniczych. Ocet jabłkowy zawdzięcza te właściwości jabłko, które zawierają polifenole (kwas chlorogenowy, katechina), beta-karotenowi, a także flawonoidom (florydzyna, kwercetyna). Zawiera też minerały, witaminy, pektyny i oczywiście kwasy jabłkowy, octowy oraz mlekowy.

Ocet jabłkowy przyspiesza spalanie tłuszczu jednak pod warunkiem, że połączy jego picie z racjonalną dietą. Dodatkowy bonusem picia octu jabłkowego będzie obniżenie cholesterolu. Picie octu wpływa na poprawę trawienia, wydzielanie soków żołądkowych oraz ogólnie wpływa na zwiększenie tempa przemiany materii. Używając octu jabłkowego, nie schudniemy szybko, jednak będzie to tempo pozwalające niknąć efektu jojo.

Octu jabłkowego nie powinny pić osoby z wrażliwą śluzówką żołądka oraz z problemami ze strony układu pokarmowego. Dla nich lepszym wyjściem będzie przyjmowanie suplementów zawierających ocet jabłkowy. Osoby zdrowe również powinny uważać, by poprzez nadmierne spożywanie octu jabłkowego nie wyrządzić sobie krzywdy.

Jak więc spożywać ocet jabłkowy, bez szkody dla zdrowia?

Przyjmuje się, że wystarczy rozpuścić 2 lub 3 łyżeczki octu jabłkowego w szklance przegotowanej wody i pić 2 razy dziennie przed posiłkiem. Nie należy przekraczać dawki dwóch łyżek octu jabłkowego dziennie.
W przypadku suplementów z octem jabłkowy, to mają one podany sposób przyjmowania w ulotce informacyjnej. Najczęściej przyjmuje się od 1 do 3 tabletek dziennie przed posiłkiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Ola 30.08.2017

    Zdania oczywiście mogą być podzielone. W moim przypadku ocet jabłkowy pomógl. pozdrawiam serdecznie

Rekomendowane
Wskazania do wykonania botoksu
Wskazania do wykonania botoksu
Botoks jest silnie działającą substancją, która powoduje skuteczne zahamowanie uwalniania acetylocholiny. To neuroprzekaźnik odpowiadający bezpośrednio za przekazywanie impulsów pomiędzy nerwami […]
Ostatnie wpisy