Jak często powinno się robić oczyszczanie w przypadku cery odwodnionej?

Jak często powinno się robić oczyszczanie w przypadku cery odwodnionej?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cera określana mianem odwodnionej jest problemem skóry. Nie ma ona nic wspólnego z jej typem. Zwykle jest wynikiem niewłaściwej pielęgnacji, źle dobranych kosmetyków lub nieprawidłowej diety ubogiej w składniki odżywcze i nawilżające organizm. Dlatego też w pierwszej kolejności, warto zastanowić się, jakie mogą być jej przyczyny. Szybką i skuteczną pomocą jest właściwa pielęgnacja, która powinna rozpocząć się od prawidłowego oczyszczania takiej skóry.

Jakie kosmetyki oczyszczające stosować w przypadku cery odwodnionej?

Przede wszystkim oczyszczanie cery odwodnionej wymaga delikatniejszych środków, które nie mogą zawierać substancji drażniących i wysuszających takich, jak SLS, a także mydła. Warto natomiast skorzystać z delikatnych płynów micelarnych lub mleczek do mycia oraz specjalnych kosmetyków myjących do tego rodzaju skóry. Dobrze, jeśli w składzie znajdzie się witamina E, oliwa z oliwek, olejek z migdałów lub awokado.

Jak właściwie przeprowadzić oczyszczenie?

Sukces tkwi przede wszystkim w regularności. Rano i wieczorem warto przeprowadzić rytuał myjący preparatami opisanymi powyżej. Zawsze po nich należy nałożyć odpowiedni krem. Można też spróbować koreańskiego rytuału. Wówczas oczyszczanie przeprowadzane jest dwuetapowo. Najpierw w skórę wciera się olejek, a następnie zmywa go czystym wacikiem. Tak samo postępuje się rano, jak i wieczorem, nawet jeśli na twarz nałożony był makijaż. Następnie buzię myje się delikatnym żelem, a zabieg kończy się przemyciem skóry tonikiem. Ma to na celu przywrócenie właściwego pH. Po takim oczyszczaniu nakłada się stosowane kremy pielęgnacyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Narzędzia dla stolarza
Narzędzia dla stolarza
Stolarze zajmują się obróbką litego drewna i konstruowaniem z tego materiału mebli oraz innych projektów. W swojej codziennej pracy wykorzystują […]
Ostatnie wpisy