Gdzie można znaleźć pracę po ukończeniu filologii obcej?

Gdzie można znaleźć pracę po ukończeniu filologii obcej?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się studia na kierunkach filologicznych, w końcu młodzi Polacy lubią poznawać języki obce. Po ukończeniu takich kierunków możemy znaleźć zatrudnienie w wielu różnych branżach, w zależności od języka, który wybierzemy. W jakim miejscu absolwenci powinni przede wszystkim szukać pracy?

Ciekawa i dobrze płatna praca

Na większości kierunków filologicznych można robić specjalizację translatorską, dzięki któremu będziemy mogli wykonywać profesjonalne tłumaczenia nie tylko książek, ale też dokumentów. Po ukończeniu takiej specjalizacji warto odwiedzić lokalne biuro tłumaczeń, w takim miejscu pracownicy są nieustannie poszukiwani.

Największym powodzeniem cieszą się tłumacze z języka angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego, w końcu to z tymi rykami współpracuje najwięcej polskich firm, potrzebujących profesjonalnych tłumaczeń. Zapisując się na język angielski w Katowicach można także znaleźć pracę

w charakterze copywritera, agencje marketingowe w Polsce potrzebują profesjonalnych tekstów w tym języku, które będą umieszczane na anglojęzycznych stronach ich klientów. W przypadku bardziej egzotycznych języków, szczególnie azjatyckich, możemy szukać ciekawej posady bezpośrednio w firmach, które współpracują z chińskimi bądź japońskimi korporacjami.

Zatrudniani przez nich filologowie zajmują się nie tylko tłumaczeniami dokumentów i umów, ale też opieką nad partnerami handlowymi, którzy odwiedzają Polskę. Poza tym, po filologii możemy szukać interesującej posady bezpośrednio w kraju, którego język opanowaliśmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób skłonić dzieci do większej nauki?
W jaki sposób skłonić dzieci do większej nauki?
Wbrew pozorom, skłonienie i zachęcenie dzieci do nauki nie jest trudnym zadaniem. Dzieci lubią zdobywać wiedzę, dopóki sprawia im to […]
Ostatnie wpisy