Efektowne rozwiązania, które poprawią stylistykę budynku i zwiększą jego atrakcyność

Efektowne rozwiązania, które poprawią stylistykę budynku i zwiększą jego atrakcyność
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wpływ na stylistykę domu oraz jego funkcjonalność ma numeracja domów. Ze względu na różną wielkość i czcionkę można ją dopasować do charakteru budynku. Warto jednak pamiętać, że tego typu oznaczenia są narażone na działanie warunków atmosferycznych. Z tego powodu tworzywo, z którego są wykonane numery domów, musi być wyjątkowo trwałe.

Podkreślenie charakteru budynku

Numer domu to jeden z tych szczegółów, który decyduje o charakterze budynku. Atrakcyjne wizualnie numery przyciągają wzrok i dobrze się komponują z elewacją. Umieszczone na jasnym tle są dobrze widoczne i współgrają z kolorystyką innych dodatków wokół domu. Ze względu na spory wybór czcionek z łatwością można wybrać numer dostosowany do preferencji. Co oczywiste, numery występują w różnych wielkościach. Dzięki temu łatwiej wybrać rozmiar dostosowany do wolnej przestrzeni, który zarazem nie będzie przytłaczający.

Trwała i funkcjonalna numeracja

Numery domów są umieszczane na zewnętrznej stronie budynku, najczęściej przy drzwiach. Dzięki temu są dobrze widoczne dla osób przychodzących z zewnątrz: kurierów, służb ratunkowych czy gości. Z drugiej strony tak wyeksponowane oznaczenia są narażone na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego podczas wyboru numeracji warto uwzględnić materiał, z jakiego są wykonane. Zapobiegnie to odkształceniom oraz utracie koloru, które mogą się pojawić pod wpływem wysokiej temperatury. Równie ważny jest właściwy montaż, dzięki czemu numery będą solidnie przytwierdzone do ściany nawet po wielu latach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie ekologiczne materiały używane są w infrastrukturze drogowej?
Jakie ekologiczne materiały używane są w infrastrukturze drogowej?
Ekologiczne technologie – paląca potrzeba Kwestia ekologii i zrównoważonego rozwoju we współczesnym świecie wydaje się być sprawą najwyższej wagi. Naturalne […]
Ostatnie wpisy