Rodzaje nitonakrętek i ich zastosowania

Rodzaje nitonakrętek i ich zastosowania
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W szeroko pojętym przemyśle oraz budownictwie bardzo często wykorzystuje się nitonakrętki. Służą one przede wszystkim do wykonywania trwałych połączeń nitowych i składają się z trzech elementów – kołnierza, gwintowanego trzpienia i części cienkościennej. Ich montaż jest banalnie prosty, ponieważ wystarczy wkręcić trzpień od strony kołnierza, a następnie osadzić całość w otworze i dokładnie docisnąć do danego materiału. Wszystkie najpopularniejsze rodzaje nitonakrętek znajdziemy w ofercie tego sklepu: https://www.bhjanecki.pl/.

Liczy się materiał, rozmiar i kształt

Nitonakrętki dzielą się m.in. ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Modele ze stali nierdzewnej są najbardziej trwałe i odporne na czynniki zewnętrze (np. wilgoć), natomiast wersje aluminiowe odznaczają się ponadprzeciętną elastycznością i są wyjątkowo łatwe w montażu. Na rynku dostępne są ponadto specjalne nitonakrętki kwasoodporne. Drugim kryterium podziału omawianych elementów jest ich rozmiar, określany za pomocą skali od M3 do M12. Na przykład nitonakrętka m12 posiada płaski kołnierz i sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie jest utrudniony tradycyjny sposób gwintowania otworów. Wyróżnia się głównie zwiększoną wytrzymałością.

Z kolei model M3 z mosiężnym gwintem gwarantuje optymalne warunki użytkowe i zapobiega przenoszeniu wszelkich wibracji oraz hałasów. Może być z powodzeniem stosowany w miejscach narażonych na szkodliwe działanie olejów czy gazów (np. sektor elektrotechniczny i paliwowy). Dodajmy, że nitonakrętki dzielą się też ze względu na rodzaj kołnierza – wyróżniamy m.in. wersje cylindryczne, stożkowe, wpuszczane, sześciokątne, radełkowane i gładkie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób kancelaria może pomóc Ci umorzyć długi?
W jaki sposób kancelaria może pomóc Ci umorzyć długi?
Prawo może być wykorzystane, aby pomóc Ci w umorzeniu długów. Dług, który został umorzony, nie będzie już ścigany przez wierzycieli, […]
Ostatnie wpisy