Dlaczego warto się podjąć zakupu samochodu biorąc go w leasing?

Dlaczego warto się podjąć zakupu samochodu biorąc go w leasing?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to jeden z popularnych sposobów finansowania zakupu samochodu, stanowiący alternatywę dla kredytu, lub tradycyjnej transakcji gotówkowej. Taką formę zakupu wybierają zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Co ciekawe, mogą z niej skorzystać również indywidualni klienci, gdyż leasing występuje też w odmianie konsumenckiej i działa na niemalże identycznych zasadach. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór leasingu, powinniśmy dowiedzieć się jak jest realizowany, a także poznać czynniki stanowiące o tym, że warto z niego skorzystać.

Czym jest leasing?

W najprostszych słowach leasing, to umowa cywilnoprawna zawierana pomiędzy dwoma podmiotami, a więc leasingodawcą i leasingobiorcą. Najbliżej mu do wynajmu bądź dzierżawy, ale ma w sobie również niektóre cechy kredytu. Polega on na udostępnieniu przez daną firmę samochodu, w zamian za zobowiązanie się do wpłacania co miesięcznych rat, których wysokość jest określona w kontrakcie. Przez cały czas jego trwania my, jako klient, możemy użytkować pojazd, który jednak nie jest naszą prawowitą własnością. Po wygaśnięciu umowy możemy go natomiast wykupić. Wówczas jego cena powinna być dużo niższa od rzeczywistej wartości rynkowej. Jeżeli chodzi o sam model, to zależy on w dużej mierze od nas. Mamy bowiem możliwość wskazania zbywcy, od którego firma leasingowa nabędzie konkretny egzemplarz. Może to być chociażby autoryzowany komis, lub dostawca oferujący konkretną markę, taką jak Audi leasing, czy też każdą inną. Wszystko jasne i proste, a dodatkowo niesie za sobą sporo korzyści. Jakie?

Zalety zakupu samochodu w leasingu?

Pomimo posiadania zarówno zalet, jak i wad, leasing w generalnym rozrachunku jest niezwykle korzystny dla potencjalnego klienta. Przede wszystkim zmniejsza on naszą odpowiedzialność za produkt. Jesteśmy jedynie jego użytkownikami, którzy decydują się wnosić w zamian wymagane opłaty. Tym samym nie istnieje konieczność angażowania dużego kapitału własnego, ani żadnych oszczędności, gdyż spłata zobowiązania odbywa się nie jednorazowo, lecz jest rozłożona w czasie. Poza tym, nie wymagane jest z naszej strony żadne zabezpieczenie, czy też posiadanie zdolności kredytowej. Z leasingu może skorzystać właściwie każdy. Dodatkowo, opłaty leasingowe można dopisać do kosztów uzyskania przychodu, przez co naliczany podatek dochodowy będzie mógł ulec redukcji. Sama procedura odbywa się natomiast przy minimum formalności, a umowa ma zazwyczaj prosty charakter, bez skomplikowanych zapisów. Jako klienci możemy również liczyć na pewne udogodnienia i bonusy, takie jak możliwość korzystania z darmowego serwisu, czy też auta zastępczego w przypadku nieprzewidzianych wypadków. Może być ich znacznie więcej, ale będzie to zależna od konkretnego porozumienia stron. Wszystko to sprawia, że leasing jest bardzo elastyczny i uniwersalny. Warto wiedzieć też, że nie ogranicza się on tylko do samochodów, ale pozwala również na nabywanie nieruchomości. Jak więc widać, zalety tego rozwiązania są niepodważalne i sprawiają, że z całą pewnością warto zdecydować się na taki zakup auta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie akcesoria są niezbędne do stylizacji w sezonie letnim?
Jakie akcesoria są niezbędne do stylizacji w sezonie letnim?
Jest coś w tym sezonie, co wymaga trochę więcej koloru i trochę więcej zabawy. Od okularów przeciwsłonecznych w jaskrawych kolorach […]
Ostatnie wpisy