Części do traktora – która część ulega często usterkom?

Części do traktora – która część ulega często usterkom?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maszyny rolnicze, a zwłaszcza ciągniki są bardzo mocno eksploatowane. Ze względu na to są one narażone na różnego rodzaju awarie. Warto dowiedzieć się, jakie części zazwyczaj ulegają uszkodzeniu oraz w jaki sposób radzić sobie z takimi sytuacjami.

Najczęstsze awarie w ciągnikach rolniczych

Awaria ciągnika może bardzo pokrzyżować plany, zwłaszcza jeśli zdarzy się ona w sezonie żniw. Bardzo ważne jest więc przeprowadzanie regularnych konserwacji oraz przeglądów, które pozwolą ocenić stan poszczególnych części. Jeśli okażą się one mocno zużyte konieczna będzie ich wymiana. Jednym z układów, który najbardziej narażony jest na uszkodzenia i awarie jest układ napędowy. Silnik oraz poszczególne jego elementy są bardzo narażone na uszkodzenia ze względu na to, że są one mocno eksploatowane. Często zdarzają się również awarie sprzęgła oraz skrzyni biegów. Do elementów, które trzeba regularnie wymieniać zaliczyć można także klocki hamulcowe, amortyzatory i drążki kierownicze. Bardzo ważne jest regularne sprawdzanie stanu hamulców, gdyż odpowiadają one za bezpieczeństwo. Poszukując części do swojego ciągnika warto pomyśleć o akcesoriach New Holland, które wyróżniają się trwałością oraz niezawodnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Orbitrek – czy warto kupić do domu taki sprzęt?
Orbitrek – czy warto kupić do domu taki sprzęt?
Orbitrek to jedna z tych maszyn, której nie może zabraknąć na siłowni. Jest obowiązkowym i stałym elementem wyposażenia. To maszyna, […]
Ostatnie wpisy